Gerard Butler po raz kolejny ratuje prezydenta USA. Londyn na celowniku terrorystów!

Położona nad Tamizą stolica Wielkiej Brytanii przeżyje prawdziwe oblężenie. Zniszczone zostaną najbardziej charakterystyczne budynki w mieście. Spłonie Big Ben, Opactwo Westminsterskie legnie w gruzach, najważniejsze mosty zostają wysadzone.

Czy Mike?owi Banningowi uda się powstrzymać terrorystów?

?Londyn w ogniu? miał być filmem jeszcze bardziej wybuchowym niż jego poprzednik, z akcją rozgrywającą się w różnych rejonach świata, ekipa produkcyjna stanęła więc przed wyzwaniem znalezienia lokacji, które pomogłyby zrealizować wszystkie ambitne założenia projektu. Ekipę ?Londynu w ogniu? z wielką radością powitały Indie, a dokładniej rzecz biorąc miasto Dźajpur, stolica stanu Radżastan, nazywana często ?Różowym Miastem?. Właśnie tam nakręcono sceny tragicznie zakończonego wesela córki Barkawiego, w filmie rozgrywające się w Pakistanie.

Zdjęcia do ?Londynu w ogniu? powstawały również w Bułgarii, w Nu Boyana Studios, największym studiu produkcyjnym w Europie Wschodniej, którego współwłaścicielem jest Millennium Films. Wyprodukowali m.in. takie hity jak ?300?, ?Czarna Dalia? czy ?Niezniszczalni 3?. Położone w Sofii Nu Boyana, posłużyło filmowcom zarówno wyciszonymi halami zdjęciowymi, jak i ciekawymi plenerami, które udawały angielskie tereny. Co więcej, to właśnie w tym studiu zbudowano replikę majestatycznej londyńskiej Katedry św. Pawła z 1710 roku, w której odbywa się filmowy pogrzeb zmarłego brytyjskiego premiera.

W przestronnych halach zdjęciowych Nu Boyana ekipa scenograficzna zamieniła puste przestrzenie na typowo brytyjskie drogi i ulice angielskiej stolicy, odtwarzając między innymi słynne Soho, a także Mayfair oraz fragmenty wschodniego Londynu. W Hali nr 1 zbudowano dodatkowo wnętrza prezydenckiego samolotu Air Force One, a w Hali 11 powstał ?Ul?, betonowy bunkier należący do Kamrana Barkawiego. Warto również nadmienić, iż Hala 12 posłużyła ekipie do odtworzenia wnętrz Gabinetu Owalnego, w którym prezydent Asher po raz pierwszy dowiaduje się o przedwczesnej śmierci brytyjskiego premiera. Zbudowano tam również specjalną kryjówkę MI6.

?Bułgarzy mają światowej klasy specjalistów w wielu dziedzinach, między innymi w rzeźbiarstwie, stolarstwie oraz budownictwie?, wspomina producent Les Weldon. ?Ich pracowitość oraz precyzyjność są imponujące?.

Ekipa ?Londynu w ogniu? nie mogła nie zatrzymać się na jakiś czas w Anglii ? producenci wybrali w tym celu najsłynniejsze brytyjskie studio Pinewood. Słynna Hala L posłużyła scenografowi Joelowi Collinsowi i jego ekipie do zbudowania wnętrza waszyngtońskiego pokoju sztabu kryzysowego, w którym wiceprezydent Trumbull i jego doradcy podejmują nierówną walkę z czasem.

"Londyn w ogniu" od dziś w kinach

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz