Genialna przyjaciółka wraca z nowym sezonem na podstawie powieści Eleny Ferrante pt. „Historia nowego nazwiska”.

Serial produkcji HBO oraz RAI Fiction Genialna przyjaciółka w reżyserii Saverio Costanzo wraca z kolejnym sezonem opartym na drugiej książce bestsellerowego cyklu Eleny Ferrante. Premiera serialu odbędzie się 11 lutego w HBO GO, emisja na antenie HBO zaplanowana została od 24 marca.

Drugi sezon serialu Genialna przyjaciółka to adaptacja drugiego tomu powieści z bestselerowego cyklu czterech książek Eleny Ferrante. Produkcję reżyseruje Saverio Costanzo (Private, Samotność pierwszych liczb, Złaknieni), który odpowiada za sześć odcinków oraz Alice Rohrwacher (Szczęśliwy Lazzaro, Cuda), która wyreżyserowała dwa odcinki.

Akcja drugiego sezonu serialu Genialna przyjaciółka rozpoczyna się w momencie, w którym zakończył się poprzedni sezon. Lila i Elena mają po 16 lat i uważają, że w ich życiu nic się nie dzieje. Lila jest świeżo po ślubie, ale ma wrażenie, że po przyjęciu nazwiska męża zatraciła siebie. Elena jest wzorową uczennicą, ale podczas wesela przyjaciółki uświadamia sobie, że nie jest szczęśliwa wśród ludzi ze swojego środowiska, ani w nowym otoczeniu. Podczas wakacji na Ischii dziewczęta spotykają Nino Sarratore, który jako dziecko mieszkał w sąsiedztwie. Nino jest teraz doskonale zapowiadającym się studentem uniwersytetu. To przypadkowe spotkanie kładzie się cieniem na więzi łączącej Elenę z Lilą. Przyjaciółki oddalają się od siebie i każda z nich zaczyna żyć we własnym świecie. Lila wykazuje się doskonałym wyczuciem i otwiera w centrum Neapolu elegancki salon obuwniczy, którego właścicielami jest wpływowa rodzina Solarów. Elena pilnie się uczy, żeby wyrwać się z okolicy, jedzie na studia na uniwersytet w Pisie. Wydarzenia przedstawione w nowych odcinkach serialu Genialna przyjaciółka są zapisem dalszych losów głównych bohaterek w burzliwym okresie ich młodości, ich wspólnych rozmów i rozłąki, oraz ponownych spotkań.

Drugi sezon serialu Genialna przyjaciółka to produkcja Apartment-Wildside-Fandango. Za jej wyprodukowanie odpowiadają: Lorenzo Mieli i Mario Gianani z ramienia The Apartment and Wildside, spółki należącej do Fremantle, Domenico Procacci z ramienia Fandango, we współpracy z Rai Fiction i HBO Entertainment, przy udziale koproducenckim spółek Mowe oraz Umedia. Za fabułę oraz scenariusze odpowiadają Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci oraz Saverio Costanzo. Obowiązki producentów wykonawczych pełnili Paolo Sorrentino i Jennifer Schuur. Światowym dystrybutorem jest Fremantle we współpracy z Rai Com.

W obsadzie drugiego sezonu serialu Genialna przyjaciółka znalazło się 125 aktorów pierwszo i drugoplanowych, na planie produkcji pracowało również blisko 8500 dorosłych statystów, 860 dziecięcych oraz 118 zwierząt. Plany przedmieść, które stały się tłem serialu, zostały zbudowane na terenie około 26 tys. metrów kwadratowych, z czego 6 tys. metrów kwadratowych zostało przeznaczonych na budowę 26 nowych budynków mieszkalnych.

Premiera drugiego sezonu serialu Genialna przyjaciółka (My Brilliant Friend) odbędzie się 11 lutego w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa pierwsze odcinki serialu. Kolejne odcinki dodawane będą co tydzień, po dwa. Emisja w HBO zaplanowana została od 24 marca. Drugi sezon będzie liczył 8 odcinków.

Opisy odcinków:

Genialna przyjaciółka, sezon 2, odcinek 1 – The New Name

Lila spędza miesiąc miodowy w Amalfi, a Elena przechodzi przez burzliwy okres swojego życia, a właściwie tego, do czego się ono teraz sprowadza, czyli lekcji w szkole i spotkań z Antonio. Kiedy przyjaciółka odwiedza ją z widocznymi siniakami na całym ciele, znów zbliżają się do siebie. Lila coraz częściej zaczyna planować zemstę na swoim mężu. Elena uczy się w liceum o profilu klasycznym, gdzie spotyka Nino Sarratore. Jest pod ogromnym wrażeniem jego charyzmy i zaangażowania w sprawy polityczne. Dziewczyna spędza często popołudnia w nowym domu Lili, która jest teraz mężatką, ale postanawia nie wspominać jej o Nino.

Genialna przyjaciółka, sezon 2, odcinek 2 – The Body

Antonio dowiaduje się, że Elena prosiła braci Solara o pomoc w zwolnieniu go ze służby wojskowej. Czuje się tym bardzo upokorzony, co kładzie się cieniem na ich relacji. Stefano często dopuszcza się przemocy domowej, a Lila nie ma zamiaru być potulną żoną, która posłusznie wywiązuje się z małżeńskich obowiązków. Przyczyną jednej z domowych awantur staje się jej zdjęcie umieszczone w witrynie salonu sukien ślubnych w centrum miasta. Okazuje się, że ta prowokacja jest częścią planu przygotowanego przez Lilę, która zakłada się z Eleną, że wszystko pójdzie po jej myśli. Stefano nalega, żeby fotografia została usunięta z witryny salonu sukien ślubnych, ale Lila jest pewna, że mąż zgodzi się, aby wystawiono ją w nowym salonie obuwia w centrum miasta. Elena ma gorszą średnią w szkole niż w poprzednim roku, ale pomimo to udaje się jej zdać do kolejnej klasy. Na zachętę pani Galiani wręcza jej paczkę lektur do przeczytania podczas letnich wakacji.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz