Gdzie jest widownia? 28 listopada debata w kinie Muranów w ramach Dni Nagrody LUX

Gutek Film oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce zapraszają w dniach 27-29 listopada do warszawskiego kina Muranów na pokazy filmów nominowanych do Nagrody Filmowej Parlamentu Europejskiego LUX 2014. Każdego dnia zostanie pokazany jeden z filmów z finałowej trójki.

Dodatkowo 28 listopada o godz. 19:00 odbędzie się debata na temat ?Gdzie jest widownia? Europejskie filmy i ich publiczność?. W debacie udział wezmą:

- Bogdan Zdrojewski - poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji Kultury i Edukacji - Maciej Szymanowicz - przedstawiciel Komisji Europejskiej, Dyrekcji Generalnej ds. Edukacji i Kultury, Kreatywna Europa - MEDIA - Kinga Jakubowska - prezes Fundacji Legalna Kultura - Robert Baliński - project manager ds. koprodukcji międzynarodowych w Dziale Współpracy Międzynarodowej PISF - Marek Bień - przedstawiciel Gutek Film, project manager Scope50 wspieranego w ramach schematu Rozwój Widowni Kreatywnej Europy-MEDIA

Debatę poprowadzi Jakub Kukla, dziennikarz Polskiego Radia 24.

Po debacie zapraszamy na projekcję filmu ?Girlhood? (?Bande de Filles?), a po seansie ? na koktajl.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny Wejściówki na seanse można odbierać od 24 listopada w kasie kina Muranów w godz. 10.00 - 20.30. Liczba biletów na każdy seans jest ograniczona.

Opisy filmów wchodzących w skład przeglądu:

CLASS ENEMY (RAZREDNI SOVRAŽNIK), reż. Rok Biček, Słowenia 27 listopada, godz. 19:00

Z powodu ogromnych różnic w postrzeganiu tego, czym jest życie, relacja między uczniami a ich nowym nauczycielem języka niemieckiego staje się nie do zniesienia. Emocje biorą górę nad myśleniem, a świadomość, że nie wszystko jest czarno-białe, nadchodzi zbyt późno.

GIRLHOOD (BANDE DE FILLES), reż. Céline Sciamma, Francja 28 listopada, godz. 19:00 (projekcja filmu poprzedzona debatą)

Przytłoczona swoją rodziną, zerowymi perspektywami w szkole oraz zachowaniem chłopaków rządzących osiedlem, na którym mieszka, Marieme zaczyna nowe życie po spotkaniu grupy trzech wyzwolonych dziewcząt. Dziewczyna zmienia imię i styl oraz rzuca szkołę, szukając akceptacji w gangu w nadziei, że przyniesie jej to wolność.

IDA, reż. Paweł Pawlikowski, Polska, Dania 29 listopada, godz. 19:00

Polska, 1962 r. Anna jest śliczną osiemnastoletnią kobietą, przygotowującą się do złożenia ślubów w zakonie, w którym mieszka od dziecka, gdy została sierotą. Dowiaduje się, że ma żyjącą krewną, którą musi odwiedzić przed złożeniem ślubów zakonnych ? siostrę matki o imieniu Wanda. Obie kobiety wyruszają we wspólną podróż, odkrywając prawdę o sobie i swojej przeszłości.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz