?Gdybym tylko tu był? – nastrojowy soundtrack nie tylko dla wielbicieli filmu ?Garden State”!

W tym roku mija 10 lat od premiery kultowej ścieżki dźwiękowej do filmu ?Garden State (Powrót do State Garden)? na której reżyser i aktor Zach Braff perfekcyjnie dobrał nastrojową muzykę do obrazu o młodych ludziach z amerykańskiej prowincji. Świetnie przyjęta (nagroda Grammy za najlepszy soundtrack!) sprzedała się w ilości ponad 1,5 mln egzemplarzy i zawierała utwory takich artystów jak m.in. Coldplay, Zero 7, The Shins czy Frou Frou z Imogen Heap.

Ale życie toczy się dalej a Zach Braff, obecnie już jeden z najpopularniejszych młodych reżyserów, scenarzystów i aktorów amerykańskich, z powodzeniem kręci kolejne filmy i sam dobiera do nich muzykę. Nie inaczej jest w przypadku jego najnowszego - i pierwszego reżyserskiego dzieła od czasu ?Garden State? - ?Wish I Was Here?. Świetnie przyjęty na Festiwalu Sundance (polska premiera ?Gdybym tylko tu był? - 12. września) film opowiada dowcipną, wzruszającą i uniwersalną historię rodzicielsko-małżeńsko-dziecięcą a otaczająca go aura sukcesu powoduje, ze to jeden z najbardziej oczekiwanych ?niezależnych? obrazów w kinach tej jesieni.

Także soundtrack do ?Wish I Was Here? jest dziełem porównywalnym do swojego poprzednika sprzed dekady. Na płycie towarzyszącej filmowi usłyszeć można ponownie Coldplay (w duecie z Cat Power) czy The Shins, których piosenka ?So Now What? towarzyszy trailerowi filmu. Oprócz nich na płycie pojawią się m.in. Bon Iver, Badly Drawn Boy i Gary Jules. Album w wersji cyfrowej, na płycie CD i winylu jest już w sprzedaży nakładem Sony Music.

Wish I Was Here ? Music From The Motion Picture - tracklista:

1. The Shins - So Now What 2. Gary Jules - Broke Window 3. Radical Face - The Mute 4. Hozier - Cherry Wine (Live) 5. Bon Iver - Holocene 6. Badly Drawn Boy - The Shining 7. Jump, Little Children - Mexico 8. Cat Power & Coldplay - Wish I Was Here 9. Allie Moss - Wait It Out 10. Paul Simon - The Obvious Child 11. Japanese Wallpaper - Breathe In (feat. Wafia) 12. Bon Iver - Heavenly Father 13. Aaron Embry - Raven's Song 14. The Weepies - Mend 15. The Head and the Heart - No One To Let You Down

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz