Garść faktów o Wolverinie- ciekawostki

fot.facebook na planie Wolverina

Po raz pierwszy świat poznał Wolverina w 1974 roku, ,kiedy ten pojawił się na łamach ostatniego numeru komiksu " The Incredible Hulk". Niedługo potem dołączył do mutantów znanych jako X-Meni.

W latach 80-tych XX wieku powstała krótka, bo składająca się z zaledwie czterech numerów seria komiksów o Wolverinie. Twórcy komiksu Chris Claremont i Frank Miller opowiedzieli historię Wolverina, który odbywa podróż do Japonii, gdzie zmuszony jest stawić czoła przestępczości i zdradzie. Próbuje przeżyć w świecie, którego nie zna.

Hugh Jackman wcielił się w rolę Wolverina już sześć razy i na tym nie koniec. Żaden inny aktor nie wcielił się w rolę super- bohatera tyle razy. Aktor szkolił się pod okiem kaskaderów i specjalistów od japońskich sztuk walki.Jak sam mówi " Jeśli wydaje się wam, że trening na siłowni to niezły wycisk, nawet nie próbujcie sztuk walki"

Ponieważ akcja filmu rozgrywa się w Japonii, twórcy przedstawili Logana w nowej roli- jako ronina. Terminem "ronin" określano bezpańskiego samuraja. Logan jest wojownikiem, ale brakuje mu celu.

Ross Emery autor zdjęć używał kamer cyfrowych Arri Aleksa, dzięki którym uzyskuje się charakterystyczny obraz anamorfotyczny. Znaczy to, że widzowie będą mieli wrażenie, że są w samym środku zdarzeń i akcji.

Francois Audoy scenograf - odwiedził Japonię kilkakrotnie, zanim rozpoczęły się zdjęcia do filmu. Kilka największych scenografii wybudowano w studiu wytwórni Fox w Australii, tam właśnie  powstała Yashida, zamknięty teren , na którym znajduje się tajne laboratorium, jednakże największym  wyzwaniem dla scenografa było stworzenie lodowej wioski, pomysł swój wzorował na górskich wioskach, które zwiedził w japońskim Nagano.

Wrogiem Wolverina jest Srebrny Samuraj. Ten kostium projektowano aż 5 miesięcy, składa się z sześciuset części, każda opracowywana z osobna.  Oglądając film, można mieć wrażenie, że to efekt komputerowy, ale jak mówi Audouy  " My na prawdę zbudowaliśmy robota wysokiego na 4 metry".

Koordynator kaskaderów David M. Leitch określił Hugh Jackmana jako jednego z najsprawniejszych aktorów "Jest niemal tak dobry jak kaskaderzy"- dodaje.

Dla Wolverina uszyto ponad 100 strojów, chociaż bohatera widzimy w zaledwie kilku. Dlaczego?  ponieważ Hugh Jackman w zależności od nagrywanej sceny, potrzebował różnych kostiumów, odpowiednio skonstruowanych, posiadających dziury po kulach w odpowiednich miejscach.

Źródło: materiały prasowe

         
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz