Galapagos Sp. z o.o. nowym dystrybutorem Walt Disney Studios Home Entertainment w Polsce

Galapagos Films, lider na polskim rynku rozrywki domowej, został partnerem oraz przedstawicielem Walt Disney Studios Home Entertainment. Od 1 października 2014 roku Galapagos Films będzie wyłącznym dystrybutorem płyt DVD, Blu-ray oraz Blu-ray 3D opatrzonych marką Disney, Disney/Pixar i Marvel oraz produkcji wytwórni LucasFilm.

Od wielu lat, Disney utrzymuje wiodącą pozycję na rynku, a popyt na produkty z portfolio Studia nie maleje. Ponadczasowi bohaterowie Disneya oraz sztuka opowiadania magicznych historii zbudowały grono ich wiernych fanów. Nowatorskie technologie gwarantują, że DVD i Blu-ray z logo Disney, Disney/Pixar, Marvel czy LucasFilm zapewniają najwyższą jakość oraz niezapomniane doświadczenia domowej rozrywki dla wszystkich pokoleń. Dzięki klasycznym opowieściom o przyjaźni, miłości i odwadze oraz urzekającej i jednocześnie zaawansowanej technologicznie animacji, Disney jest jedną z najpopularniejszych marek na świecie.

- Współpraca z Walt Disney Studios Home Entertainment to wielki zaszczyt i wielkie wyzwanie dla Galapagos. Wierzymy, że połączenie kompetencji zespołu oraz bogatego portfolio Disneya przełożą się na zadowolenie konsumentów i wzmocni pozycję rynkową obu firm ? powiedział Andrzej Łudziński, prezes Galapagos Sp. z o.o.

Galapagos Sp. o.o. z dniem 1 października 2014 rozpoczyna dystrybucję pełnej oferty filmów, obejmującej klasykę Disneya oraz nowości filmowe ze studiów Disney, Disney/Pixar, Marvel oraz LucasFilm na DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D.

O Galapagos Sp. o.o. Galapagos Sp. z o.o. to niezależna spółka dystrybucyjna na polskim rynku, założona w 2007 roku przez Andrzeja Łudzińskiego (uprzednio Dyrektora Generalnego polskiego oddziału Warner Home Video) i Tomasza Kopcia (współzałożyciela spółki muzycznej Pomaton, obecnie Warner Music Poland). Galapagos Sp. z o.o. jest kluczowym dystrybutorem na rynku rozrywki domowej i rozprowadza filmy DVD oraz Blu-ray i Blu-ray 3D produkowane przez Warner Bros., New Line Cinema oraz HBO, a także jest wyłącznym dystrybutorem na DVD oferty LEGO, Hasbro Studios, wybranych seriali Telewizji Polskiej i niezależnych polskich producentów.

O The Walt Disney Company Polska (TWDC) TWDC to wiodąca międzynarodowa firma z dziedziny rozrywki rodzinnej i mediów, działająca w pięciu segmentach biznesowych: sieci medialne, parki rozrywki i ośrodki wypoczynkowe, produkcja filmowa, produkty konsumenckie oraz interaktywna grupa medialna.

TWDC istnieje na rynku polskim od ponad 20 lat. Polskie przedstawicielstwo firmy powstało w 1993 roku, a otwarcie The Walt Disney Company Polska nastąpiło w roku 2003. Od 2009 polskie biuro odpowiedzialne jest za cały region Europy Środkowej i Wschodniej, obejmujący 16 krajów, z lokalnymi biurami w Budapeszcie, Pradze i Bukareszcie. Od września 2012 r. TWDC Polska jest dystrybutorem filmów opatrzonych marką Disney, Disney/Pixar i Marvel, a od 2013 roku również produkcji wytwórni LucasFilm i pochwalić się może takimi sukcesami jak ?Iron Man 3? (611 tys. widzów), ?Kraina Lodu? (1,3 milion widzów), ?Czarownica? (140 tys. weekend otwarcia).

Disney blisko współpracuje z telewizjami otwartymi oraz kanałami tematycznymi, dystrybuując kontent opatrzony marką Disneya lub bez niej, jak seriale ?Skandal? czy ?Grey?s Anatomy ? Chirurdzy?. W roku 2006 na polskim rynku zadebiutował kanał Disney Channel, który niezmiennie jest jednym z najchętniej oglądanych kanałów w grupie 4 ? 15, jak również wśród widzów 4+. Multipleks kanałów Disneya w Polsce obejmuje również Disney XD oraz Disney Junior.

Produkty licencyjne Disneya występujące w kategoriach: zabawki, odzież, wyposażenie wnętrz, artykuły żywnościowe, książki i magazyny, artykuły papiernicze, DVD, Blu-ray oraz gry, dostępne są u wszystkich największych sprzedawców detalicznych w Polsce.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz