?Gabriel? wraca z USA z Nagrodą Publiczności

?Gabriel? w reżyserii Mikołaja Haremskiego otrzymał Nagrodę Publiczności w konkursie kina familijnego i dziecięcego na Festiwalu Green Bay.

Green Bay w amerykańskim stanie Wisconsin to festiwal, który w jednym miejscu, w wielu filmowych kategoriach i gatunkach prezentuje bogaty wachlarz doświadczeń filmowych z całego świata. Jego misją jest inicjowanie poczucia przynależności do filmowej społeczności, zaczynając od społeczności lokalnych oraz odkrywanie nowych talentów, budowanie biznesowych relacji pomiędzy twórcami filmowymi jak i wzmacnianie gospodarki poprzez wspieranie kinematografii.

Na Green Bay Film Festival pokazywane są filmy z każdego zakątka globu ? prócz filmu ?Gabriel?, docenione zostały również między innymi filmy z Wielkiej Brytanii, Kanady i Francji.

Polski film familijny, w którym główne role zagrali Jan Rotowski, Natan Czyżewski, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz i Paweł Królikowski otrzymał wcześniej cztery nagrody na międzynarodowym festiwalu Cinerockom w Malibu w kategoriach: Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Muzyka, Najlepszy Młody Aktor i Najlepszy Film Fabularny oraz Nagrodę Specjalną Jury na a Festiwalu Filmowym Schlingel w Niemczech. Film był prezentowany na Festiwalu Filmowym w Montrealu, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w Indiach oraz na Festiwalu Filmów dla Dzieci w Seattle.

?Gabriel? to kino familijne dla młodej widowni, wzruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni i nastoletnich dylematach, w której nie brak wątków kryminalno?komediowych.

Obok wspomnianych aktorów, w filmie zobaczymy także Cezarego Kosińskiego, Przemysława Bluszcza, komediowy duet Sławomira Orzechowskiego i Tomasza Sapryka. Głównym bohaterem filmu ?Gabriel? jest dwunastoletni Tomek, który pewnego dnia postanawia opuścić dom dziadków i wyruszyć w pełną przygód podróż, by odnaleźć swojego ojca. Już na samym początku wpada w tarapaty, z których pomaga mu wyjść tajemniczy przyjaciel, Gabriel. Pomimo nieporozumień na początku ich znajomości, chłopcy zaprzyjaźniają się i razem stawiają czoła niebezpiecznym okolicznością podróży. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

Producentem filmu jest Anima-Pol. ?Gabriel? powstał w koprodukcji Centrum Technologii Audiowizualnych, przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Film wejdzie do polskich kin wiosną tego roku.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz