?Gabriel? w Seattle i na Berlinale

Polski film familijny w reżyserii Mikołaja Haremskiego, w którym główne role zagrali Jan Rotowski, Natan Czyżewski, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz i Paweł Królikowski został zakwalifikowany do 9. Festiwalu Filmów dla Dzieci w Seattle. Uroczysty pokaz filmu odbędzie się w niedzielę 26 stycznia 2014 r. w Northwest Film Forum Cinema 1, o godzinie 19.00.

Przez ostatnie dziewięć lat Festiwal Filmów dla Dzieci w Seattle stał się największym i najbardziej rozpoznawalnym, poświęconym kinematografii dziecięcej, festiwalem na Zachodnim Wybrzeżu. Festiwal oraz pokazy objazdowe filmów nagrodzonych, które odbywają się w 15-20 miastach Stanów Zjednoczonych, odwiedza łącznie ponad 10 000 widzów.

W lutym film Mikołaja Haremskiego zostanie również zaprezentowany na European Film Market podczas tegorocznego Berlinale. "Gabriel" otrzymał wcześniej cztery nagrody na międzynarodowym festiwalu Cinerockom w Malibu w kategoriach: Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Muzyka, Najlepszy Młody Aktor i Najlepszy Film Fabularny oraz Nagrodę Specjalną Jury na a Festiwalu Filmowym Schlingel.

Film był prezentowany na Festiwalu Filmowym w Montrealu, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w Indiach.

W najbliższym czasie film będzie pokazany w ramach Providence Children?s Film Festival oraz Green Bay Film Festival w USA, a także Film Festival Junior w Sztokholmie.

?Gabriel? to kino familijne dla młodej widowni, wzruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni i nastoletnich dylematach, w której nie brak wątków kryminalno?komediowych. Obok wspomnianych aktorów, w filmie zobaczymy także Cezarego Kosińskiego, Przemysława Bluszcza, komediowy duet Sławomira Orzechowskiego i Tomasza Sapryka. Głównym bohaterem filmu ?Gabriel? jest dwunastoletni Tomek, który pewnego dnia postanawia opuścić dom dziadków i wyruszyć w pełną przygód podróż, by odnaleźć swojego ojca. Już na samym początku wpada w tarapaty, z których pomaga mu wyjść tajemniczy przyjaciel, Gabriel. Pomimo nieporozumień na początku ich znajomości, chłopcy zaprzyjaźniają się i razem stawiają czoła niebezpiecznym okolicznością podróży. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

Producentem filmu jest Anima-Pol. ?Gabriel? powstał w koprodukcji Centrum Technologii Audiowizualnych, przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Premiera kinowa filmu w Polsce planowana jest wiosną tego roku.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz