?Gabriel? ? polski film familijny w kinach 11 kwiatenia

11 kwietnia do kin wejdzie ?Gabriel? ? polski film familijny obsypany nagrodami na międzynarodowych festiwalach filmów dla dzieci i młodzieży. Opowieść o przyjaźni i dziecięcych marzeniach w reżyserii Mikołaja Haremskiego to długo oczekiwany w polskim kinie powrót do filmu familijnego. W produkcji wzięli udział między innymi Zbigniewem Zamachowski, Krzysztof Globisz i Paweł Królikowski oraz młodzi aktorzy ? Jan Rotowski i Natan Czyżewski.

?Gabriel? otrzymał Nagrodę Publiczności na festiwalu Green Bay oraz cztery nagrody na międzynarodowym festiwalu Cinerockom w Malibu w kategoriach: Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Muzyka, Najlepszy Młody Aktor i Najlepszy Film Fabularny, a także Nagrodę Specjalną Jury na a Festiwalu Filmowym Schlingel w Niemczech. Film był prezentowany na Festiwalu Filmowym w Montrealu, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!,  Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w Indiach oraz na Festiwalu Filmów dla Dzieci w Seattle.

Głównym bohaterem filmu ?Gabriel? jest dwunastoletni Tomek, który mieszka z dziadkami. Jego pasją są wyścigi gokartowe, a jedynym przyjacielem mechanik samochodowy. Wciąż doskwiera mu brak ojca, którego nie widział od lat. Pewnego dnia postanawia opuścić dom i wyruszyć w podróż, by go odnaleźć. Już na samym początku wpada w tarapaty. Pomaga mu tajemniczy przyjaciel, Gabriel, który mimo nieufności Tomka, cały czas nad nim czuwa. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz