„Franciszek” – edukacyjny pokaz przedpremierowy

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, FI LEMON Film oraz Kino Atlantic zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców młodzieży, animatorów kultury, katechetów oraz duchownych na film:

"FRANCISZEK"

25 listopada (środa), godz. 14.00

Program wydarzenia: 14:00 - 14:15 - powitanie widzów: Piotr Dziubak (FI LEMON Film), Artur Wolski (kino Atlantic) 14:15 - 15:55 - projekcja filmu 15:55 - 16:10 - prezentacja metodologii realizacji katechezy w oparciu o film

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić: - nauczyciele, animatorzy kultury oraz katecheci: formularz znajdujący się w tym miejscu - duchowni: formularz znajdujący się w tym miejscu

UWAGA: Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku, 23 listopada. Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone. Prosimy aby nie przekazywać zaproszeń innym osobom. POKAZ FILMU ORAZ PREZENTACJA SĄ WYDARZENIEM INTEGRALNYM. Prosimy o zaplanowanie tak swojego czasu, by nie wychodzić przed lub podczas prezentacji.

O filmie: Jak nastolatek, który pewnego wiosennego dnia odkrył swoje powołanie, został Papieżem Franciszkiem? Podczas konklawe w 2005 roku młoda, hiszpańska dziennikarka Ana (Silvia Abascal) poznaje arcybiskupa Buenos Aires, jezuitę, Jorge Mario Bergoglio (Dario Grandinetti). Od tej chwili śledzi jego losy, długą, trudną, często poruszającą do głębi drogę. Relacje Ojca Jorge i dziennikarki przesycone są tym samym ciepłem, pogodą ducha i mądrością, którą przyszły Papież będzie zadziwiał wiernych. W filmie "Franciszek" patrzymy na Ojca Jorge, jak zawsze chciał być nazywany, właśnie oczami Any. Przyglądamy się jego zmaganiom z nadużyciami dyktatury, jego pracy w slumsach, walce z prostytucją, niewolnictwem, handlem narkotykami i korupcją we wszystkich wymiarach. Historia kończy się konklawe w 2013 roku, kiedy ten jezuicki ksiądz z końca świata, syn włoskich imigrantów, jako papież wybiera imię świętego Franciszka, o którym w dzieciństwie opowiadała mu babcia. Wybór ten jest prostą konsekwencją życia o. Bergoglio, który pomoc potrzebującym uważał zawsze za najważniejszy cel i główne przesłanie swojej pracy duszpasterskiej.

"Franciszek" to argentyńsko ? hiszpańska koprodukcja ( Pampa Films - Gloriamundi ). Zdjęcia zrealizowane przez Kiko de la Rica (Snow White, Czarownice z Zagarramurdi), charakteryzacja Jose Quetglas (Labirynt Fauna) oraz wspaniała muzyka skomponowana przez Federico Jusid (Sekret jej oczu).

Film został nakręcony w Buenos Aires, Rzymie i Madrycie.

Scenariusz i reżyseria: Beda Docampo Feijóo. Produkcja: Pablo Bossi

Dystrybucja w Argentynie: Disney Media Distribution (DMD) Dystrybucja w Polsce: FI LEMON Film

 Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz