Fragmenty filmu „Party Girl” – najlepszy debiut festiwalu w Cannes

Poznajemy w nich Angelique, dojrzałą kobietę, która ma odwagę żyć, jak chce. Przez wiele lat pracowała w nocnych barach, uwielbia nocne życie i nie wyobraża sobie lepszej zabawy, niż wyjście na miasto z koleżankami i taniec do białego rana. Kiedy zakochany w niej od lat stały klient nieoczekiwanie poprosi ją o rękę, Anguelique dostanie od losu szansę na ustatkowanie się. Czy tytułowa "imprezowa dziewczyna" zdecyduje się na zmianę?

Ciepły i czuły portret niezwykłej kobiety. - The Guardian Doskonale uchwycone naturalistyczne role i świetna praca kamery sprawiają, że film wygląda jak kawałek prawdziwego życia. - The Hollywood Reporter Fascynujące, świeże i intensywne połączenie faktów z fikcją. - Screen International Obecna w każdej scenie Litzenburger, grająca Angélique, po prostu hipnotyzuje. - The Playlist

?Party Girl? to jeden z najciekawszych francuskich debiutów ostatnich lat, pokazany w ramach zeszłorocznego festiwalu filmowego w Cannes na otwarcie sekcji Un Certain Regard. Film otrzymał nagrodę festiwalu za najlepszy debiut ? Złotą Kamerę.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=4LtcquSupyo[/youtube] [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=TKcGYb2c5B0[/youtube] [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=uDFWxtzk4VY[/youtube]

Angelique daleko do stereotypowego wizerunku pani w średnim wieku. Jest najstarsza z grupy pracujących w nocnym barze kobiet. Nie zwalnia tempa życia, wciąż lubi się bawić i świetnie czuje się w towarzystwie mężczyzn. Choć czasy się zmieniają i w lokalu zaczyna ubywać gości, uczucia stałego klienta Angelique, Michela, są niezmienne. Od lat bez pamięci w niej zakochany, któregoś dnia nieoczekiwanie prosi ją o rękę. Przed Angelique pojawia się szansa na ustatkowanie się. Czy z niej skorzysta?

Utrzymany w stylu filmów Johna Cassavetesa, realistyczny portret silnej i wolnej kobiety, która wybrała życie poza granicami obyczajów i zasad tradycyjnego społeczeństwa. Film inspirowany prawdziwą ?party girl? ? matką jednego z reżyserów, która w filmie gra samą siebie.

"Party Girl" w kinach od 15 maja 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz