Fragmenty filmu „Jak ojciec i syn” – laureat Grand Prix Jury w Cannes!

W sieci pojawiły się 3 fragmenty z filmu ?Jak ojciec i syn?, filmu dla każdego kto jest lub chciałby zostać rodzicem. Reżyser Hirokazu Kore-eda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem. Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak ? w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu ? wychowywać swoje dziecko, aby było szczęśliwe?

?Jak ojciec i syn? to subtelny i poruszający portret współczesnej rodziny. Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko ? w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają ? obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.

[vimeo height="HEIGHT" width="WIDTH"]http://vimeo.com/96070723[/vimeo] [vimeo height="HEIGHT" width="WIDTH"]http://vimeo.com/96085995[/vimeo] [vimeo height="HEIGHT" width="WIDTH"]http://vimeo.com/96183615[/vimeo]

Światowa premiera ?Jak ojciec i syn? miała miejsce podczas festiwalu w Cannes, gdzie film spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Jury, któremu przewodniczył Steven Spielberg przyznało mu swoją nagrodę, otrzymał także wyróżnienie Jury Ekumenicznego. Twórcy ?E.T? i ?Listy Schindlera? film spodobał się natomiast tak bardzo, że zakupił prawa do amerykańskiego remake?u, który najprawdopodobniej sam wyreżyseruje.

?Jak ojciec i syn? w kinach od 13 czerwca 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz