Finlandia w pigułce, czyli przegląd kina fińskiego w kinie Muranów

W dniach 2-4 grudnia, już po raz kolejny, w warszawskim kinie Muranów odbędzie się przegląd kina fińskiego. Przez trzy dni, warszawska publiczność będzie miała okazję zobaczyć najlepsze obrazy fińskie, ostatnich miesięcy. Bilety w cenie 15zł do nabycia w kasie kina Muranów. Współorganizatorem przeglądu jest Ambasada Finlandii. Przegląd rozpocznie się filmem "Indeks tłuszczowy miłości". Główny bohater, Stigu znany jest z bywania w helsińskich nocnych klubach. Za dnia zapracowany kawaler z branży reklamowej, który ani myśli o stałym związku. W jego życie idealnie wpisuje się Ella, którą poznał w kawiarni fitness klubu.

Drugim filmem przeglądu jest dramat kryminalny Aku Louhimiesa - "Ósma bila". Tym razem, twórca pochyla się nad historią Pike, byłej więźniarki, która samotnie wychowuje ośmiomiesięczną Aleksandrę i na nowo próbuje poukładać swoje życie.

Jako trzeci zaprezentowany zostanie film Sakariego Kirjavainena "Cisza". To opowieść o przyjaźni na wojennym froncie.

Na zakończenie przeglądu wyświetlony zostanie film "Męskie rozmowy" w reż. Jarmo Lampeli. Główny bohater, Kari Mairisaari to pisarz, który nie szczędzi od przedstawiania prawdziwego oblicza celebrytów, polityków i wpływowych ludzi kultury.

Więcej informacji: www.muranow.gutekfilm.pl| www.finland.pl

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz