Filmowy Tydzień Detektywów z Lassem i Mają w Multikinie

Tajemnice, zagadki, niesamowitości i cała masa ekscytujących przygód dla wszystkich dzieciaków! Zapraszamy na Filmowy Tydzień Detektywów z Lassem i Mają ? już od 14 listopada 2015 w Multikinie!

Multikino, Festiwal Filmowy Kino Dzieci, SPInka Film Studio oraz Wydawnictwo Zakamarki zapraszają wszystkich małych i dużych miłośników zagadek na wyjątkowe wydarzenie. Już 14 listopada rozpocznie się Filmowy Tydzień Detektywów z bohaterami serii ?Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai?. Przygody młodych detektywów znanych z kart niezwykle popularnych książek Martina Widmarka z charakterystycznymi ilustracjami Heleny Willis trafiły niedawno na wielki ekran. Polscy widzowie po raz pierwszy, poza kilkoma wcześniejszymi pokazami festiwalowymi, będą mieli sposobność obejrzeć te ekranizacje. Warto nadmienić, że na niedawno zakończonym festiwalu Kino Dzieci film Sekret rodziny von Broms zdobył nagrodę publiczności.

W programie Filmowego Tygodnia Detektywów znajdują się premierowe projekcje trzech produkcji ? przez cały tydzień w ramach specjalnych pokazów dla szkół oraz w weekendy na porannych seansach dla najmłodszych w Multikinie. Dodatkowo wszyscy wierni czytelnicy będą mieli okazję uzupełnić swoją biblioteczkę. Prezentowane w gablotach Multishop wybrane pozycje serii, w tym premierowe wydanie ?Tajemnicy pożarów?, będą do nabycia w kasach kin w promocyjnej cenie.

Harmonogram projekcji ? pokazy weekendowe dla widzów indywidualnych: 14.11 / sobota: Godz. 10:30: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms Godz. 12:15: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby 15.11 / niedziela: Godz. 10:30: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra Godz. 12:15: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms 21.11 / sobota: Godz. 10:30: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby Godz. 12:15: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra 22.11 / niedziela Godz. 10:30: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms Godz. 12:15: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby Ceny biletów: 12 zł

Uwaga ? każdy czytelnik, który przyjdzie na pokazy w trakcie Filmowego Tygodnia Detektywów z książką ?Tajemnica pożarów? z naklejką rabatową, może kupić drugi bilet za 50% ceny biletu normalnego.

Pokazy odbędą się w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

W Multikinie Bydgoszcz pokazy odbędą się tylko w dn. 14 listopada zgodnie z powyższym harmonogramem projekcji. Pokazy dla szkół: prosimy o ustalenie najdogodniejszej dla Państwa daty i godziny pokazu ze specjalistą ds. rezerwacji grupowych w Państwa kinie. Kontakty dostępne na stronie https://multikino.pl/pl/informacje/szkoly/kontakt-rezerwacje-grupowe Ceny biletów na pokazy dla szkół: od 11 zł do 14 zł w zależności odlokalizacji. Opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.

Multishop ? sprzedaż książek z serii ?Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai?: Wszystkie książki w promocyjnej cenie 19,90 zł.

Opisy filmów:

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund Film z bohaterami książek Martina Widmarka i Heleny Willis Produkcja: Szwecja 2013, 80 min. wersja językowa: polski lektor

Młodzi detektywi Lasse i Maja odnajdują w podziemiach kościoła tajemniczą szkatułę wraz z jeszcze bardziej tajemniczym listem. Szkatuła, należąca do rodziny von Broms, przeleżała w podziemiach 250 lat. Wkrótce do Valleby przybywają potomkowie Alexandra von Broms, który ją tam ukrył. Każdy z nich rości sobie prawa do szkatuły, której jednak nie udaje się otworzyć. Jednocześnie zaczynają ginąć cenne złote sygnety należące do członków rodziny von Broms, a w końcu sama szkatuła. Każdy z von Bromsów wydaje się być podejrzany, a przecież wyraźnie ze sobą rywalizują. Czy Lassemu i Mai uda się rozwikłać tę zagadkę? I co tak naprawdę kryje się w szkatule?

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund Film z bohaterami książek Martina Widmarka i Heleny Willis Produkcja: Szwecja 2014, 80 min. wersja językowa: polski lektor

Do małego miasteczka Valleby ma przyjechać ekipa prestiżowego domu aukcyjnego. Tymczasem, jak wieść niesie, z więzienia wyszedł właśnie niezwykle sprytny złodziej sztuki o pseudonimie Sztuka Cienia. Komendant policji instaluje w muzeum, gdzie przechowywane będą obiekty aukcyjne, najwyższej klasy alarmy. Jego posterunkowi grozi likwidacja, musi więc udowodnić, że potrafi zadbać o bezpieczeństwo w Valleby. Gdy jednak obiekty aukcyjne zaczynają znikać jeden po drugim, jedyna nadzieja w młodych detektywach Lassem i Mai. Czy odnajdą skradzione przedmioty? I czy uda się przywrócić do pracy skompromitowanego komendanta?

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund Film z bohaterami książek Martina Widmarka i Heleny Willis Produkcja: Szwecja 2015, 80 min. wersja językowa: polski lektor

W małym szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga właścicieli miejscowej kawiarni ? Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse i Maja pomagają swoim przyjaciołom z kawiarni w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich mafii. Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w Valleby oraz doprowadzić do ślubu Sary i Dina?

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz