Filmowe (ob)sesje: ?Musimy porozmawiać o Kevinie?, reż. Lynne Ramsay w Kinie Praha!

Kino Praha i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej zapraszają na kolejne spotkanie z filmem psychologicznym w ramach cyklu ?Filmowe (ob)sesje?. 

We wtorek, 27. stycznia o godz. 20.00 pokażemy film ?Musimy porozmawiać o Kevinie? w reżyserii Lynne Ramsay. Po projekcji filmu zapraszamy na dyskusje z ekspertami z SWPS ? Barbarą Arską-Karyłowską i Karolem Jachymkiem. Bilety już w sprzedaży!

?Filmowe (ob)sesje? to cykl spotkań, podczas których w wybrany wtorek każdego miesiąca prezentujemy filmy o tematyce psychologicznej. Celem projektu jest przybliżenie widzom problemów i zaburzeń natury psychologicznej oraz obalenie mitów i stereotypów z nimi związanych. Podczas dyskusji z ekspertami z SWPS staramy się przeanalizować postępowania osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi, uzależnieniami oraz trudnymi relacjami w rodzinie. Podczas naszych sesji, filmowa fikcja będzie platformą do rozmowy na wiele społecznie ważnych tematów, na które nie zawsze jest czas w codziennych rozmowach wśród przyjaciół i o których nie myślimy, dopóki bezpośrednio nie dotyczą nas lub naszych bliskich.   dr Barbara Arska-Karyłowska - Psycholog i psychoterapeuta dzieci i młodzieży. Interesuje się psychopatologią dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem ADHD i zaburzeń lękowych. mgr Karol Jachymek - Kulturoznawca, filmoznawca. Zajmuje się historią kultury, codzienności i kinematografii, zagadnieniem filmu jako świadectwa historycznego oraz problematyką ciała, płci i seksualności.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz