Filmowe (ob)sesje – „Lęk wysokości” w Kinie Praha!

Kino Praha i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej zapraszają na kolejne spotkanie z filmem psychologicznym w ramach cyklu ?Filmowe (ob)sesje?.  We wtorek, 16. grudnia o godz. 20.00 pokażemy film ?Lęk wysokości? w reżyserii Bartosza Konopki. Po projekcji filmu zapraszamy na dyskusje z ekspertami z SWPS ? Aleksandrą Brzezińską i Karolem Jachymkiem. Gościem specjalnym będzie reżyser filmu Bartosz Konopka! Bilety już w sprzedaży!

?Filmowe (ob)sesje? to cykl spotkań, podczas których w wybrany wtorek każdego miesiąca prezentujemy filmy o tematyce psychologicznej. Celem projektu jest przybliżenie widzom problemów i zaburzeń natury psychologicznej oraz obalenie mitów i stereotypów z nimi związanych. Podczas dyskusji z ekspertami z SWPS staramy się przeanalizować postępowania osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi, uzależnieniami oraz trudnymi relacjami w rodzinie. Podczas naszych sesji, filmowa fikcja będzie platformą do rozmowy na wiele społecznie ważnych tematów, na które nie zawsze jest czas w codziennych rozmowach wśród przyjaciół i o których nie myślimy, dopóki bezpośrednio nie dotyczą nas lub naszych bliskich.

We wtorek, 16. grudnia o godz.20.00 pokażemy film ?Lęk wysokości? w reżyserii Bartosza Konopki.

Po pokazie filmu ?Lęk wysokości? zapraszamy na dyskusje z ekspertami z SWPS oraz reżyserem Bartoszem Konopką:

  • Aleksandra Brzezińska - psycholog, psychoterapeuta pracuje z osobami dorosłymi w nurcie poznawczo-behawioralnym. Zajmuje się dydaktyką - prowadzi zajęcia dla studentów psychologii SWPS.
  • Karol Jachymek ? filmoznawca, kulturoznawca, zajmuje się historią kinematografii polskiej (w szczególności polskim kinem popularnym i kinem PRL-u) oraz problematyką ciała, płci i seksualności.
  • reż. Bartosz Konopka ? jeden z najczęściej nagradzanych młodych reżyserów. Absolwent filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wydziału reżyserii WRiTV Uniwersytetu Śląskiego.

Spotkanie poprowadzi Piotr Szygalski.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz