Filmowe (ob)sesje w Kinie Praha!

Kino Praha i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej zapraszają na spotkania z filmem psychologicznym w ramach nowego cyklu pt. ?Filmowe (ob)sesje?. Seanse będą odbywać się raz w miesiącu w Kinie Praha. Po każdej projekcji widzowie spotkają się z ekspertami z SWPS ? psychologami i kulturoznawcami, z którymi będą mogli dyskutować o złożonych problemach poruszanych w filmach. Na pierwszym spotkaniu, które odbędzie się już 23 września, pokażemy kultowy film Stanleya Kubricka pt. ?Lśnienie?. Bilety już w sprzedaży!

?Filmowe (ob)sesje? to cykl spotkań, podczas których w wybrany wtorek każdego miesiąca zaprezentowane zostaną filmy o tematyce psychologicznej. Celem projektu jest przybliżenie widzom problemów i zaburzeń natury psychologicznej oraz obalenie mitów i stereotypów z nimi związanych. Podczas dyskusji z ekspertami z SWPS będziemy starali się przeanalizować postępowania osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi, uzależnieniami oraz trudnymi relacjami w rodzinie. Podczas naszych sesji, filmowa fikcja będzie platformą do rozmowy na wiele społecznie ważnych tematów, na które nie zawsze jest czas w codziennych rozmowach wśród przyjaciół i o których nie myślimy, dopóki bezpośrednio nie dotyczą nas lub naszych bliskich.

Najbliższe spotkanie już 23 września o godz.20.00. Pokażemy kultowy film ?Lśnienie? w reżyserii Stanleya Kubricka z niezapomnianą rolą Jacka Nicholsona.

  • Jack Torrance (Jack Nicholson), zrywający właśnie z nałogiem alkoholowym początkujący pisarz, przyjmuje posadę kuratora w górskim hotelu, gdzie razem z rodziną przeprowadza się na zimę. Są tam jedynymi mieszkańcami, a hotel jest odcięty od świata. Jack liczy na to, że spokój i odosobnienie pozwolą mu skupić się na twórczości literackiej. Dzieje się jednak zupełnie inaczej. Jak na całą rodzinę zadziała izolacja? Kto, lub co doprowadza Jacka do obłędu? Dlaczego mąż i ojciec staje się zagrożeniem dla swojej rodziny i samego siebie? Skąd bierze się zło i szaleństwo?

Po pokazie filmu ?Lśnienie? zapraszamy na dyskusje z ekspertami z SWPS:

  • Dominika Ustjan ? psycholog kliniczny i psychoterapeutka, absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalnością psychoterapia. Posiada specjalizację II stopnia z zakresu psychologii klinicznej człowieka dorosłego, a także certyfikat Specjalisty Terapii Środowiskowej wydawany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Od 2001 roku pracuje jako psycholog w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Od 2001 roku pracuje również, jako wykładowca w Katedrze Psychologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest autorką i współautorką różnych publikacji, m.in. w książkach ?Wywiad Psychologiczny?, ?Szaleństwo bez utraty rozumu? oraz ?Czy zwierzęta potrafią leczyć??.
  • Radosław Muniak ? kulturoznawca, zajmuje się filozofią sztuki, estetyką i antropologią filozoficzno-kulturową. Interesuje się sztuką współczesną, reportażem, filmem, post-kolonializmem, prawami człowieka, badaniami nad ludobójstwem, podróżami, podróżnikami, turystami, a także seksem i seksualnością człowieka. W SWPS prowadzi zajęcia z zakresu filozofii kultury, estetyki i antropologii. W pracy wykładowcy akademickiego ceni koniec roku i momenty, w których udaje mu się wzniecić ogień w oczach studentów.

Zapraszamy na ?Filmowe (ob)sesje? do Kina Praha!

PROGRAM: ?Filmowe (ob)sesje? Wybrany wtorek, godz. 20.00 Ceny biletów: 20 zł ? normalny 17 zł ? ulgowy

23 września, godz.20.00 ?Lśnienie?, reż. Stanley Kubrick

21 października, godz.20.00 ?Wstyd?, reż. Steve McQueen

25 listopada, godz.20.00 ?Siostra twojej siostry?, reż. Lynn Shelton 16 grudnia, godz.20.00 ?Lęk wysokości?, reż. Bartosz Konopka 27 stycznia, godz.20.00 ?Musimy porozmawiać o Kevinie?, reż. Lynne Ramsay 24 luty, godz.20.00 ?Polowanie?, reż. Thomas Vinterberg 24 marca, godz.20.00 ?Fanatyk?, reż. Henry Bean 21 kwietnia, godz.20.00 ?Pod mocnym aniołem?, reż. Wojciech Smarzowski 19 maja, godz.20.00 ?Sztuka płakania?, reż. Peter Sch?nau Fog 23 czerwca, godz.20.00 ?Kieł?, reż. Giorgos Lanthimos *Program cyklu ?Filmowe (ob)sesje? może ulec zmianie. Spotkania poprowadzi Piotr Szygalski - dziennikarz portalu "Kulisy Kultury", przez niemal dekadę związany z Radiem Wawa, współpracował też m.in. z ?Machiną?, ?Maximem? i "Playboyem?. Przez kilka lat prowadził magazyny kulturalne w TVP: ?Ulice Kultury?, ?Dzięki Bogu już piątek?, ?Kulturalni? i "Wstęp Wolny". Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz