Filmowe Historie Rodzinne ? wyjątkowy przegląd w kinie Muranów

Z okazji premiery filmu ?Historie rodzinne? Sary Polley warszawskie kino Muranów organizuje specjalny przegląd filmów poświęconych rodzinie. Film nominowanej do Oscara kanadyjskiej reżyserki, scenarzystki i aktorki w pasjonujący sposób odsłania kolejne warstwy rodzinnych mitów i wspomnień, by w końcu odkryć szokującą prawdę ukrywaną przez rodziców artystki.

Niezwykły, przełamujący gatunkowe konwencje film pokazuje, że prawda zawsze zależy od tego, kto ją przedstawia. Polley, w podwójnej roli filmowca i detektywa, prowadzi śledztwo, mające odkryć sekrety jej własnej rodziny. Rozmawia z wieloma osobami, otrzymując szczere, ale najczęściej sprzeczne odpowiedzi na te same pytania.

Przyglądając się swoim bliskim Polley udało się dotrzeć do tego, co stanowi istotę wszystkich rodzin: to pełen paradoksów, problemów i miłości tygiel przeciwieństw splątany więzami, które trudno rozwiązać.

Podobnie dzieje się w filmach ?Ojciec i syn? oraz ?Ojciec i syn w podróży? Pawła i Marcela Łozińskich, syna i ojca. Dwaj wybitni polscy dokumentaliści będą gośćmi specjalnymi przeglądu i po seansach ich filmów spotkają się z publicznością.

Ostatnim filmem, który zostanie pokazany w cyklu jest ?Wszystko o mojej matce? ze Szwajcarii. To opowieść o Marcie Argerich, jednej z najwybitniejszych pianistek w historii, którą wyreżyserowała jej najmłodsza córka, Stéphanie. W pokazywanym na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty filmie poznajemy ją od innej, bardziej osobistej strony.

Szczegółowy program przeglądu:

16 listopada (sobota)

16:00 Wszystko o mojej matce (Bloody Daughter), 94 min., reż. Stéphanie Argerich 18:00 Ojciec i syn, 54 min., reż. Paweł Łoziński 20:00 Historie rodzinne, 108 min, reż. Sarah Polley

17 listopada (niedziela)

16:00 Wszystko o mojej matce (Bloody Daughter), 94 min., reż. Stéphanie Argerich 18:00 Ojciec i syn w podróży, 75 min., reż. Marcel Łoziński 20:00 Historie rodzinne, 108 min, reż. Sarah Polley

Cena biletów na pokazy filmów Wszystko o mojej matce oraz Ojciec i syn / Ojciec i syn w podróży wynosi 11 zł; na pokaz filmu Historie rodzinne 18 zł /20 zł.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz