Film „W kręgu” zdobywa 4 Szwajcarskie Nagrody Filmowe

Film W KRĘGU nagrodzony: Najlepszy Film Fabularny Najlepszy Scenariusz Najlepszy Aktor Najlepszy Aktor Drugoplanowy

W piątek 13 marca odbyła się gala rozdania nagród "Quartz" przyznawanych przez Szwajcarską Akademię Filmową. Film W KRĘGU został nagrodzony w czterech najważniejszych kategoriach: Najlepszy Film Fabularny, Najlepszy Scenariusz, Najlepszy Aktor oraz Najlepszy Aktor Drugoplanowy. Nagrodę dla najlepszego filmu odebrał reżyser Stefan Haupt. Oparty jest na prawdziwych wydarzeniach scenariusz filmu współtworzyły cztery osoby: Stefan Haupt, Christian Felix, Ivan Madeo oraz Urs Frey. Nagrodę dla najlepszego aktora otrzymał Sven Schelker, a dla najlepszego aktora drugoplanowego Peter Jecklin.

Najlepszy film fabularny i najlepszy dokument Film W KRĘGU łączy elementy dokumentalne z fabularnymi i jest nagradzany w obu kategoriach. Szwajcarska Akademia Filmowa przyznała mu nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego. z kolei jury Teddy na Festiwalu w Berlinie nagrodziło ten film w kategorii najlepszy dokument.

Sven Schelker - wschodząca gwiazda Debiutujący w filmie W KRĘGU Sven Schelker odebrał od Szwajcarskiej Akademii Filmowej nagrodę w kategorii najlepszy aktor. Miesiąc wcześniej na Festiwalu w Berlinie otrzymał z rąk Natalie Portman statuetkę i tytuł European Shooting Star.

Opis filmu Prawdziwa historia walki o miłość. Zurych, połowa lat 50. Nieśmiały młody nauczyciel Ernst Ostertag przyłącza się do stowarzyszenia wydającego magazyn ?Krąg?. Tam poznaje artystę drag queen Roebiego Rappa. Ernst i Roebi zakochują się w sobie, jednak bardzo dużo ich dzieli. Dla Roebiego jest to pierwsza prawdziwa miłość, która sprawia, że chłopak rozkwita. Ernst natomiast boi się, że jego związek nie zostanie zaakceptowany przez jego arystokratyczną rodzinę, a także, że może przeszkodzić mu w wykonywaniu zawodu nauczyciela. Sytuacja komplikuje się, kiedy wśród osób związanych z magazynem dochodzi do serii morderstw. Policja przeprowadza upokarzającą inwigilację osób należących do stowarzyszenia. Rozpoczynają się pierwsze prześladowania gejów w liberalnej dotąd Szwajcarii.

Film "W kręgu" wchodzi do kin 10 kwietnia.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz