Film prawdziwy jak życie! Kulesza, Muskała, Dziędziel i Dorociński w zwiastunie ?Moje córki krowy?.

15 stycznia 2016 roku na ekrany kin wejdą ?Moje córki krowy? ? wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych, w najnowszym obrazie autorki ?Helu? ? Kingi Dębskiej, zobaczymy Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę i Mariana Dziędziela. Partnerują im Marcin Dorociński w nowym, zaskakującym wcieleniu, Małgorzata Niemirska oraz Łukasz Simlat. Światowa premiera filmu odbędzie się w ramach tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie w Konkursie Głównym imprezy ?Moje córki krowy? powalczą o najważniejsze nagrody.

?Moje córki krowy? to ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych. Prawdziwa, jak samo życie ? czasem smutna, czasem wesoła. ?Moim marzeniem jest takie skonstruowanie filmu, żeby widz na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany.? ? Kinga Dębska, reżyserka.

Marta (Kulesza) odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę (w tej roli debiutująca Maria Dębska). W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia (Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi (Marcin Dorociński) to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki (Niemirska) zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem (Dziędziel). Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=m9joeE3-UUs[/youtube]

Autorem zdjęć do filmu jest Andrzej Wojciechowski (?Hanoi-Warszawa?, ?Zaślepiona?), za scenografię odpowiada Ewa Skoczkowska (?Ki?, ?Kamienie na szaniec?). Charakteryzacja to dzieło Ewy Kowalewskiej (?Baby blues?, ?Płynące wieżowce?), zaś kostiumy ? Agaty Culak (?Jesteś Bogiem?, ?Anna German?). Producentem filmu jest Zbigniew Domagalski (Studio Filmowe Kalejdoskop), dystrybutorem ? Kino Świat.

"Moje córki krowy" w kinach od 15 stycznia

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz