Film „Lego przygoda” zarobił już 400 milionów dolarów

"LEGO? Przygoda" w dalszym ciągu zdobywa popularność w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Mimo iż wpływy z produkcji przekroczyły już 400 mln dolarów, film dalej przyciąga widzów do kin. Informację tę ogłosili Dan Fellman, prezes ds. dystrybucji krajowej, oraz Veronika Kwan Vandenberg, prezes ds. dystrybucji międzynarodowej Warner Bros. Pictures.

Jak dotąd film zarobił 248,3 mln dolarów w samych Stanach Zjednoczonych oraz 152,2 mln dolarów w pozostałych krajach, co łącznie daje zawrotną sumę 400,5 mln dolarów.

Po swojej rekordowej premierze w kinach Ameryki Północnej, która miała miejsce 7 lutego, wyprodukowany przez Warner Bros. Pictures, Village Roadshow Pictures i LEGO System A/S film "LEGO? Przygoda" stał się prawdziwym hitem wśród widzów i krytyków w Stanach Zjednoczonych. Przez trzy kolejne tygodnie zajmował czołowe miejsce w box office. Spodobał się także publiczności na arenie międzynarodowej w wielu krajach Azji, Ameryki Łacińskiej i Europy. Szczególny sukces film odniósł w Wielkiej Brytanii, gdzie był numerem jeden w box office przez trzy tygodnie z rzędu i jak dotąd zarobił 52,5 mln dolarów.

W ramach dalszej globalnej ekspansji obraz "LEGO? Przygoda" ma w nadchodzących tygodniach zadebiutować na innych obszarach, w tym w Australii (3 kwietnia) i Niemczech (10 kwietnia).

?Premiera filmu "LEGO? Przygoda" była wielkim sukcesem. Produkcja utrzymała swoją pozycję na rynku, przyciągając nowych fanów oraz osoby, które chciały obejrzeć ją ponownie dzięki pozytywnym opiniom? ? powiedział Fellman. ?To osiągnięcie stanowi doskonałe świadectwo talentu i zaangażowania rzeszy ludzi, którzy dali z siebie wszystko, aby stworzyć ten niezwykły film. Pozostaje nam pogratulować im zasłużonego sukcesu?.

"LEGO? Przygoda" okazała się silnym konkurentem na arenie międzynarodowej. Udowodniła w ten sposób, że wyjątkowe, zabawne i kreatywne opowieści podobają się ludziom z różnych pokoleń i kultur? ? powiedziała Kwan Vandenberg. Jesteśmy pewni, że film świetnie sobie poradzi na zagranicznych rynkach, także tam, gdzie jego premiera dopiero ma się odbyć, a widzowie na całym świecie z przyjemnością go odkryją?.

"LEGO? Przygoda" to animacja w wersji 3D, która opowiada historię Emmeta, zwyczajnej, posłusznej i zupełnie przeciętnej minifigurki LEGO, którą przypadkowo uznano za bardzo niezwykłą postać stanowiącą klucz do ocalenia całego świata. Emmet dołącza do drużyny, która ma do wykonania pełną przygód i niebezpieczeństw misję powstrzymania złowrogiego tyrana ? misję, do której Emmet jest absolutnie nieprzygotowany.

Głosu bohaterom filmu w reżyserii Phila Lorda i Christophera Millera użyczyli: Chris Pratt, Will Ferrell, Elizabeth Banks, Will Arnett, Nick Offerman, Alison Brie, Charlie Day, Liam Neeson oraz Morgan Freeman. Lord i Miller są również autorami scenariusza opartego na pomyśle własnym oraz Dana i Kevina Hagemanów, a także koncepcji klocków konstrukcyjnych LEGO. Film LEGO? Przygoda wyprodukowali Dan Lin i Roy Lee. Producentami wykonawczymi są: Jill Wilfert, Matthew Ashton, Kathleen Fleming, Allison Abbate, Zareh Nalbandian, Jon Burton, Benjamin Melniker, Michael E. Uslan, Seanne Winslow, Matt Skiena oraz Bruce Berman, zaś John Powers Middleton pełni funkcję koproducenta. W ekipie filmowej znaleźli się także: operator Pablo Plaisted, scenograf Grant Freckelton, montażyści David Burrows i Chris McKay oraz kompozytor Mark Mothersbaugh. Chris McKay jest również współreżyserem animacji.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz