Film „Lego przygoda” przekroczył próg 200 milionów dolarów w światowym box office

Film ?Lego przygoda?, pierwszy pełnometrażowy film przygodowy, którego akcja rozgrywa się w świecie Lego, został entuzjastycznie przyjęty przez widzów, przekraczając granicę 200 milionów dolarów w światowym box office w ciągu niecałych dwóch tygodni po swojej rekordowej premierze. Wiadomość tę przekazali dziś Dan Fellman, prezes ds. dystrybucji krajowej, oraz Veronika Kwan Vandenberg, prezes ds. dystrybucji międzynarodowej z Warner Bros. Pictures.

Film ?Lego przygoda? prezentowany przez Warner Bros. Pictures, Village Roadshow Pictures i Lego System A/S wszedł na ekrany amerykańskich kin w piątek, 7 lutego. W weekend otwarcia zarobił 69,1 miliona dolarów, osiągając status największej premiery lutowej filmu animowanego oraz największej w historii wytwórni premiery filmu animowanego. Od tego czasu film przyniósł łącznie 146,3 miliona dolarów dochodu w krajowym box office, a kwota ta nadal się powiększa.

Rozpoczęła się również międzynarodowa promocja produkcji na wielu rynkach w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej, w tym w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Skandynawii, Hongkongu, Korei, Brazylii i Meksyku. Film osiągnął tam do tej pory zyski rzędu 60,4 miliona dolarów, natomiast łącznie zarobił już w światowym box office 206,7 miliona dolarów ? a liczba ta cały czas rośnie.

Znaczące rynki, na których produkcja ma dopiero wejść na ekrany kin, to Niemcy, Rosja, Francja, Włochy, Australia i Japonia.

?Film  ?Lego przygoda? spełnił wszystkie nasze oczekiwania ? to zrobiony z rozmachem zabawny film dla całej rodziny. Gratulujemy wspaniałej obsadzie, która użyczyła głosów jego bohaterom, a także reżyserom Philowi Lordowi i Christopherowi Millerowi oraz producentom Danowi Linowi i Roy'owi Lee niezłomnego uporu w dążeniu do przeniesienia tego ambitnego projektu na duży ekran. Niezmiernie cieszymy się, że film został tak dobrze przyjęty przez widzów, których świetne opinie od samego początku przyczyniały się do wzrostu jego popularności. Mamy wszelkie powody ku temu, by twierdzić, że to dopiero początek długiej i pełnej sukcesów drogi? ? stwierdził Dan Fellman.

?Do gratulacji złożonych utalentowanej ekipie filmowej i obsadzie chcielibyśmy dołączyć również podziękowania dla Grupy Lego oraz naszych partnerów w Village Roadshow za przyczynienie się do sukcesu filmu ?Lego przygoda?. Marka Lego podbija serca całych pokoleń, rozwijając chęć odkrywania i wyobraźnię. Przenosząc te idee na duży ekran w tak zabawny i ekscytujący sposób, film "Lego przygoda" przemawia do dzieci i dorosłych na całym świecie. Wierzymy, że widzowie będą nadal entuzjastycznie nastawieni do tej produkcji również w przypadku kolejnych premier planowanych na całym świecie? ? dodała Kwan Vandenberg.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz