Film dokumentalny na żywo „Miara wszechrzeczy” nominowanego do Oscara Sama Greena otworzy festiwal PLANETE+ DOC w Warszawie i Wrocławiu

WYJĄTKOWE OTWARCIE 11. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL W WARSZAWIE I WROCŁAWIU - FILM DOKUMENTALNY NA ŻYWO "MIARA WSZECZRZECZY" NOMINOWANEGO DO OSCARA SAMA GREENA

Już dziś w warszawskim kinie Iluzjon (godz. 20.00) oraz jutro we wrocławskim Dolnośląskim Centrum Filmowym (godz. 19.00) 11. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL otworzy wyjątkowe wydarzenie - Miara wszechrzeczy czyli film dokumentalny na żywo (tzw. live documentary) Sama Greena, nominowanego w 2004 roku do Oscara za film The Weather Underground.

Filmy dokumentalne na żywo łączą wszystkie elementy klasycznego filmu ? scenariusz, zdjęcia, ścieżkę dźwiękową, narrację reżysera. Czerpiąca inspirację ze starych dzienników podróżnych, japońskich aktorów głosowych Benshi i konferencji TED Miara wszechrzeczy będzie wyświetlana z towarzyszeniem narracji Sama Greena i muzyki granej na żywo przez 3-osobowy zespół.

Tematem Miary wszechrzeczy jest Księga rekordów Guinnessa. Widzowie zobaczą fillmowe portrety najbardziej oryginalnych rekordzistów świata, w tym najwyższego człowieka (232,5 cm wzrostu), najstarszej żyjącej rzeczy (licząca pięć tysięcy lat sosna długowieczna z Południowej Kalifornii), człowieka najczęściej uderzanego przez piorun (aż 7 razy!), najdłużej żyjącej osoby (116 lat) oraz kobiety z najdłuższym nazwiskiem na świecie.

Muzykę do Miary wszechrzeczy skomponowali i wykonają na żywo: Brendan Canty, T. Griffin oraz Catherine McRae. Canty to perkusista oraz założyciel zespołów Fugazi i Rites of Spring, który od 1980 roku komponuje i produkuje płyty w Waszyngtonie. Griffin to uznany kompozytor filmowy z ponad 30 tytułami w życiorysie. Grał z takimi sławami muzyki, jak Vic Chesnutt, Tom Verlaine i Godspeed You! Black Emperor. Wraz z Catherine McRae mieszka na Brooklynie i gra w zespole The Quavers.

Światowa premiera Miary wszechrzeczy odbyła się na festiwalu Sundance w styczniu 2014 roku.
Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz