Film „Dług” w kolejnej odsłonie cyklu – I Love Polish Cinema!

I LOVE POLISH CINEMA 27 stycznia 2015 r.; kino Iluzjon

27 stycznia o godzinie 20.00 zapraszamy do kina Iluzjon na film Dług w reżyserii Krzysztofa Krauzego - kolejny film z cyklu: I LOVE POLISH CINEMA realizowanego przez Filmotekę Narodową oraz Cyfrowe Repozytorium Filmowe. Projekt ten stworzony został z myślą o obcojęzycznych mieszkańcach Warszawy, ale także o wszystkich tych, którzy chcieliby podszkolić swoje umiejętności językowe i wzbogacić swoją filmową wiedzę! Projekcje polskich filmów z angielskimi napisami to świetna lekcja języka angielskiego, ale również spotkanie z filmami tworzącymi historię polskiej kinematografii. Przed każdym seansem, kilkuminutową prelekcję, na temat filmu wygłosi filmoznawca, były dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - Michał Chaciński.

Na spotkania w ramach cyklu filmowego: I LOVE POLISH CINEMA zapraszamy do kameralnej sali Mała Czarna w stołecznym kinie Iluzjon.

Filmy prezentowane będą w wersji zrekonstruowanej.

Dług

reż. Krzysztof Krauze, Polska 1999 97?

Policja wyławia z Wisły zwłoki dwóch mężczyzn z obciętymi głowami. Początkowo winą za morderstwa obarczona zostaje rosyjska mafia. Za kanwę wydarzeń posłużyła autentyczna historia dwóch mężczyzn, którzy próbując rozkręcić własny interes wpadają w pułapkę lichwiarza. Nie mogąc spłacić rosnących w zastraszającym tempie długów, pozbawieni pomocy ze strony wymiaru sprawiedliwości, sami postanawiają uwolnić się od prześladowcy. Film zdobył wiele nagród, w tym Złote Lwy Gdyńskie ?99, stając się przepustką do kariery dla debiutującego tu Andrzeja Chyry.

Bilety do nabycia w kasie kina Iluzjon:

Ulgowy ? 15 zł Normalny ? 17 zł

Rezerwacje:

Kino Iluzjon; ul. Narbutta 50 a; 02-536 Warszawa Kasa kina ? 22 462 72 60; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz