Film ?Carol? faworytem festiwalu w Cannes!

Najnowszy film Todda Haynesa ?Carol? z Cate Blanchett i Rooney Marą podbija serca publiczności w Cannes i olśniewa krytyków. Według rankingu Screen Daily jest najwyżej ocenianym filmem festiwalu, silnym faworytem do Złotej Palmy. To ?ponadczasowa historia miłosna, która przyciąga widza z magnetyczną siłą? (The Play), ?to film wyjątkowy w każdym calu? (Awards Daily), ?wybitny od pierwszego do ostatniego kadru? (Total Film) ?koktajl, od którego kręci się w głowie? (The Guardian) , a przy tym ?subtelny, piękny? (Daily News), z Cate Blanchett, która ?powala widzów na kolana? (The Telegraph).

?"Carol" jest historią miłosną, która początkowo płynie jak cienki strumyczek, żeby ostatecznie zamienić się w rwący potok i zalać nasze serca? - pisze ?Variety?. ?To jedna z bardziej ekscytujących premier w Cannes, pięknie zekranizowanych i niezwykle inteligentnych. (?) Jest to film rozkosznie zmysłowy i przenikliwy. Stroje, uczesania, samochody, wnętrza przedziałów pociągów, adaptery, szminki i papierosy zostały starannie przemyślane i pokazane z ogromną wprawą. Całość tworzy koktajl, od którego kręci się w głowie. Wyjątkowo inteligentny film? ? dodaje The Guardian. ?Okrzyk <Brawo!>, który rozległ się w sobotni wieczór z balkonu w Salle Debussy doskonale podsumowuje ten śmiały i piękny film.? ? konkluduje The Wrap. ?<Carol>w reżyserii Todda Haynesa porusza wiele spraw. Jest to film o miłości i wyjściu z ukrycia. O barwach i muzyce. O romansie i rzeczach pięknych. <Carol> to film od stóp do głów spektakularny, z rodzaju tych, które rzadko mamy okazję w dzisiejszych czasach oglądać. Styl życia Carol jest przedstawiony tak autentycznie i tak wierny epoce, że niemal czujemy zapach jej perfum i pudru? ? pisze Awards Daily

W walczącej o Złotą Palmę ?Carol? występuje zdobywczyni dwóch Oscarów zjawiskowa Cate Blanchett , a partneruje jej utalentowana Rooney Mara . ?Carol? opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Dziewiętnastoletnia Teresa (Mara) pracuje w luksusowym domu towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol ? niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia, będzie naprawdę wysoka.

W polskich kinach w styczniu 2016 r.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz