Film „Annabelle” pnie się po trupach w światowym box office!

Film Annabelle wyprodukowany przez New Line Cinema przekroczył próg 150 mln dolarów w światowym box office, zarabiając do tej pory ponad 166,1 mln dolarów. Informację tę ogłosili dziś Dan Fellman, prezes ds. dystrybucji krajowej z Warner Bros. Pictures oraz Veronika Kwan Vandenberg, prezes ds. dystrybucji międzynarodowej z Warner Bros. Pictures. Thriller o zjawiskach nadprzyrodzonych w reżyserii Johna R. Leonettiego, wyprodukowany przez Petera Safrana i Jamesa Wana, w pierwszy weekend na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych odnotował najlepszy wynik w tym roku wśród horrorów, osiągając wpływy w wysokości 37,1 mln dolarów. Demonicznej lalce, która zadebiutowała na ekranach latem zeszłego roku w światowym przeboju Obecność, do tej pory udało się przyciągnąć do kin ponad 74,1 miliona widzów w krajowym box office.

Film Annabelle osiągnął zyski ze sprzedaży międzynarodowej przekraczające 92 mln dolarów w 51 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, we Włoszech, w Niemczech, Australii i dużej części krajów azjatyckich, przy czym na wielu rynkach, np. w Meksyku, produkcja ma dopiero wejść na ekrany. Obraz ustanowił nowe rekordy otwarcia dla horrorów w Malezji, na Filipinach, w Singapurze, na Tajwanie, w Chile i Kolumbii. Przekazując tę informację, Fellman stwierdził: ?Wszyscy uwielbiają przyprawiającą o gęsią skórkę laleczkę. Annabelle wróciła, a widzowie zdecydowanie za nią tęsknili, sądząc po ich entuzjastycznym przyjęciu filmu w kinach w całym kraju. Cieszymy się, że udało nam się w tym roku uwolnić ducha Halloween nieco wcześniej. Gratulujemy New Line oraz ekipie filmowej osiągnięcia tego imponującego wyniku?. Kwan Vandenberg podsumowała: ?Widzowie na całym świecie chcą oglądać straszne filmy, a obraz Annabelle naprawdę przypadł im do gustu. Choć nie miał jeszcze swojej premiery na kilku rynkach, film ten znajduje się na fali wzrostowej, która powinna nabierać tempa w miarę jak kolejni widzowie na całym świecie będą mieli ciarki, oglądając tę historię?.

Choć Annabelle przerażała w Obecności, to w tym filmie oglądamy, jak to się wszystko zaczęło. Zdolna do niewyobrażalnego okrucieństwa lalka istnieje naprawdę. Jest zamknięta w okultystycznym muzeum w Connecticut, a dostęp do niej ma jedynie ksiądz, który dwa razy w miesiącu dokonuje obrzędu jej poświęcenia. Akcja wyprodukowanego przez New Line Cinema thrillera o zjawiskach nadprzyrodzonych Annabelle rozpoczyna się zanim rozpętało się całe zło. John Form znajduje idealny podarunek dla swojej ciężarnej żony Mii ? piękną i rzadko spotykaną starodawną lalkę ubraną w śnieżnobiałą suknię ślubną. Radość Mii z prezentu nie trwa jednak długo. Pewnej straszliwej nocy dom pary zostaje napadnięty przez wyznawców szatana, którzy brutalnie atakują małżonków. Jednak rozlana krew i przerażenie to nie wszystko, co po sobie pozostawią. Okultyści wywołają istotę tak złą, że nic z tego, co uczynili, nie będzie w stanie równać się ze złowrogą bramą do świata przeklętych, jaką stanie się... Annabelle.

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz