Festiwale filmowe od dzisiaj w Twoim domu!

Po raz pierwszy w Polsce, filmy wyświetlane na najważniejszych krajowych festiwalach, będzie można równolegle i legalnie zobaczyć w Internecie. Kinowe pozycje prezentowane na Off Plus Camera, Planete+Doc czy Krakowskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym będą dostępne bezpłatnie na VoD.pl, dzięki czemu wszyscy miłośnicy filmów będą mieli okazję stać się częścią festiwalowej widowni.

VoD.pl wraz z Przeglądem Kino na Granicy i największymi w Polsce festiwalami - Off Plus Camera, Planete+Doc i Krakowskim Festiwalem Filmowym, stworzyli unikatowy projekt w skali kraju. Jest nim połączenie wydarzeń offline z online - udostępnienie w Internecie filmowych pozycji równolegle z ich projekcjami na wydarzeniach.

Od dzisiaj każdy, kto nie będzie mógł pojawić się osobiście na festiwalach, będzie miał okazję obejrzeć na VoD.pl te same filmy, które będą prezentowane w kinach podczas pokazów. W efekcie dzięki inicjatywie Onet VoD użytkownicy będą mieli możliwość zaznajomienia się z repertuarem udostępnionym w ramach festiwali i przeglądów.

- Pomysł wirtualnych projekcji na świecie jest zupełnie czymś nowym. Został on zainicjowany w tym roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowy w Berlinie ? najstarszej imprezie filmowej na świecie. Corocznie przyciąga on setki tysięcy widzów, a dzięki połączeniu sił projekcji kinowej i internetowej może teraz docierać do milionów. Teraz przyszedł czas na Polskę ? mówi Sabina Lipska, dyrektor VoD.pl. ? Naszym projektem chcemy przybliżyć większej ilości użytkowników tematykę festiwalową, z różnych powodów do tej pory dostępną jedynie dla wąskiego grona kinomanów, wejść z festiwalami do domów ? podkreśla Lipska.

To dopiero początek! W wakacje projekt festiwalowy będzie miał dalsze odsłony, kolejne nowe imprezy, ciekawe filmy z najgorętszych wydarzeń filmowych tego roku.

Jakie festiwale i przeglądy znajdziesz na VoD.pl:

Przeglądu Kino na Granicy Cieszyn 29.04 ? 04.05.2014

Po raz szesnasty nad Olzą będą prezentowane najciekawsze polskie i czeskie filmy z ubiegłego roku oraz retrospektywy znakomitych reżyserów. Tej wiosny do Cieszyna zawita sam Kurt Weber. W cyklu tematycznym ?Granice i mury świata? będzie można zobaczyć współczesne kino ukraińskie.

Off Plus Camera Kraków 02.05 ? 11.05.2014

2 maja użytkownicy VoD.pl będą mieli okazję do zapoznania się z projekcjami festiwalu Off Plus Camera, najbardziej popularnego i uznanego Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego w Europie Środkowej. Pierwszy raz w historii imprezy filmy z sekcji ?From the Gut?, będzie można zobaczyć również w Internecie, na platformie Onetu. Krakowskie święto kina niezależnego potrwa do 11 maja.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Planete+Doc Warszawa i Wrocław 09.05 ? 18.05.2014

Od 9 maja na stronie VoD.pl gościć będzie również Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Planete+Doc. Na platformie zaprezentowane zostaną wyselekcjonowane filmy tegorocznej edycji oraz 10 największych hitów festiwalu, który w Warszawie odbędzie się po raz jedenasty. Pod względem liczby odwiedzających jest to trzeci najpopularniejszy festiwal filmów dokumentalnych w Europie. W tym roku ponad 120 filmów zostanie pokazanych aż w osiemnastu sekcjach.

Krakowski Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kraków 25.05 ? 01.06.2014

Na zakończenie majowych imprez pokażemy najciekawsze pozycje Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, jednego z najstarszych festiwali filmowych w Europie. Podczas ośmiu dni w kinach będzie można obejrzeć ponad 250 filmów długo- i krótko-metrażowych. Rangę Krakowskiego Festiwalu potwierdza fakt, że laureaci nagród otrzymują bezpośrednio nominację do nagród Europejskiej Akademii Filmowej i Oscarów (w kategoriach filmów krótkometrażowych).

VoD.pl, to najpopularniejszy w Polsce serwis z bogatą ofertą wideo, w ramach której użytkownicy znaleźć mogą tysiące filmów, programów telewizyjnych, seriali, dokumentów i bajek od największych polskich i zagranicznych dystrybutorów. VoD.pl to darmowe treści, a także sekcja Premium, która odpłatnie prezentuje premierowe filmy i seriale. Filmy z serwisu są dostępne także na urządzeniach mobilnych i Smart TV za pośrednictwem dedykowanych aplikacji.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz