Festiwal Gorzkie Żale przesunięty na rok 2016

W imieniu Centrum Myśli Jana Pawła II, informujemy o przesunięciu Festiwalu Gorzkie Żale na roku 2016. Kolejna edycja będzie kontynuowała założenia interdyscyplinarności festiwalu i jego autorski charakter. W programie znajdą produkcje stworzone specjalnie dla festiwalu przez artystów z pogranicza różnych dziedzin kultury: teatru, performance, muzyki, sztuk wizualnych i filmu. Dyrektorem Artystycznym pozostaje Redbad Klijnstra.

O powodach zmiany mówi Dyrektor Artystyczny Festiwalu Gorzkie Żale Redbad Klijnstra:

?Po zeszłorocznej edycji, pierwszej, której byłem dyrektorem artystycznym podjęliśmy trudną i odpowiedzialną decyzję, by na przygotowanie kolejnej odsłony Festiwalu Gorzkie Żale przeznaczyć cały ten rok. W związku z tym, zdecydowaliśmy się przenieść festiwal na rok 2016. Dzięki temu zachowamy oraz rozwiniemy poziom artystyczny i merytoryczny festiwalu. Wszystkie rozpoczęte prace nad festiwalem trwają, a program kolejnej edycji zaprezentujemy już jesienią.?

7. edycja Festiwalu Gorzkie Żale odbędzie się w 2016 roku  i będzie jeszcze bardziej nastawiona na interdyscyplinarność. W programie znajdą się spektakle teatralne, performance, koncerty, pokazy filmowe, eksperymenty i debaty.

Festiwal Gorzkie Żale odbywa się od 2008 roku w Warszawie,  łącząc odmienne środki wyrazu artystycznego ? teatr, literaturę, muzykę, wystawy. Od roku 2014 kiedy Dyrektorem Artystycznym został reżyser i aktor Redbad Klijnstra, festiwal zaczął rozwijać się nowym kierunku, wychodząc naprzeciw nowym potrzebom odbiorców. Celem postawionym sobie przez twórców zaangażowanych w festiwal jest nawiązanie większego kontaktu z odbiorcą, wyjście w przestrzeń miejską, zaproszenie do dialogu na tematy ważne dla współczesnego człowieka. Chcemy aby uczestniczenie w festiwalu było dla odbiorców niczym ?spa dla ducha?.

Ważnym kierunkiem rozwoju zapoczątkowanym w poprzedniej edycji było zaproszenie do udziału wielu znakomitych artystów, którzy stworzyli specjalnie na zamówienie festiwalu spektakle, wydarzenia performatywne oraz wystawę w przestrzeni miejskiej. Zmiana, na która się zdecydowaliśmy, pozwoli nam stworzyć program znacznie bogatszy w wydarzenia i artystów je tworzących. Chcemy aby program festiwalu wypełnił okres 40 dni trwania Wielkiego Postu i był wyjątkowym momentem w ciągu roku, kiedy odbiorcy niezależnie od preferencji religijnych, będą mogli wspólnie skupić się na wartościach duchowych, uniwersalnych. 

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej ( www.gorzkiezale.pl)  oraz fanpage?a na facebooku (https://www.facebook.com/festiwalgorzkiezale). Poprzez te platformy będziemy na bieżąco dzielić się wiadomościami na temat prac nad 7. Festiwalem Gorzkie Żale.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz