Festiwal Filmowy „Wiosna Filmów” od 6 do 13 kwietnia w warszawskim kinie Praha

Już 6. kwietnia w warszawskim kinie Praha (ul. Jagiellońska 26) startuje 20. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW. Festiwal potrwa do 13 kwietnia.

WIOSNA FILMÓW jest jedną z najciekawszych imprez kulturalnych w Warszawie, dając widzom możliwość zobaczenia najlepszych filmów, nagradzanych na festiwalach filmowych na całym świecie. W tym roku, zaledwie dwa miesiące po premierze festiwalowej, na Wiośnie Filmów będzie można zobaczyć uhonorowany nagrodą za scenariusz i nagrodą Jury Ekumenicznego na tegorocznym Berlinale film ?Droga krzyżowa? (niem. ?Kreuzweg?) w reżyserii Dietricha Brüggemanna. A to dopiero początek atrakcji.  Organizatorzy festiwalu zapewniają, że podczas tegorocznej edycji nie zabraknie ani ciekawych filmów, ani spotkań z twórcami. Pełny program poznamy na początku kwietnia.

20. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW to impreza, która po raz drugi zagości w warszawskim kinie Praha. W ubiegłym roku w projekcjach festiwalowych wzięło udział ponad 10 tysięcy widzów,  którzy obejrzeli blisko 70 filmów, w tym dwóch laureatów festiwali w Wenecji oraz w Berlinie: ?Pietę? Kim Ki Duka i ?Pozycję dziecka? Calina Petera Netzera. W tym roku na widzów czekają podobne niespodzianki. I kolejna dobra wiadomość: nie zmieni się cena biletu - wstęp na projekcje festiwalowe będzie kosztował tylko 7 złotych. Widzowie zobaczą filmy pogrupowane w specjalne festiwalowe sekcje. Najwięcej emocji na pewno wywołają filmy z cyklu: Zwycięzcy Międzynarodowych Festiwali  i Najlepsi Reżyserzy Międzynarodowych Festiwali. Inne sekcje również brzmią zachęcająco: Nagrody FIPRESCI, Faworyci Publiczności, Wybitne Kreacje Aktorskie, Festiwalowe Odkrycia. Na festiwalu nie zabraknie kina polskiego, ale organizatorzy zamierzają pokazać tylko te filmy, które rozsławiły polską kinematografię na międzynarodowych festiwalach. Po projekcjach uczestnicy festiwalu będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z realizatorami i aktorami.

Festiwal WIOSNA FILMÓW to kontynuacja Festiwalu Filmowego i Artystycznego LATO FILMÓW. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w trakcie festiwalu WIOSNA FILMÓW odbędzie się STREFA SCENARZYSTY, czyli impreza szkoleniowa, mająca na celu promowanie wiedzy i umiejętności warsztatowych w zakresie scenariopisarstwa.

Szczegółowy program projekcji oraz innych wydarzeń towarzyszących Festiwalowi WIOSNA FILMÓW będzie  dostępny  na stronach: www.wiosnafilmow.pl i www.facebook.com/wiosnafilmow. Pełny program projekcji i filmów zostanie ogłoszony na tydzień przed festiwalem.

ORGANIZATORZY 20. FESTIWALU WIOSNA FILMÓW: Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych ?Ruchome Obrazy? Ul. Pasaż Ursynowski 1/111 02-784 Warszawa

Kino Praha ul. Jagiellońska 26 03-719 Warszawa

SPRZEDAŻ I REZERWACJA BILETÓW:

Kino Praha ul. Jagiellońska 26 03-719 Warszawa Tel. (kasa kina) 22 343 03 10 www.kinopraha.pl

Źródło: materiały prasowe

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz