Fenomenalna „Gloria” w ten weekend w Kinotece!

W najbliższy weekend, w niedzielę, 23 listopada, w warszawskim kinie Kinoteka w ramach cyklu "Jedenastki w Kinotece" na blisko trzy miesiące przed ogólnopolską premierą będzie można zobaczyć fenomenalnie przyjmowaną na festiwalach filmowych chilijską "Glorię". Z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie wyjechała ze Srebrnym Niedźwiedziem dla Najlepszej Aktorki, Nagrodą Jury Ekumenicznego i Nagrodą Gildii Niemieckich Kin Arthousowych. Oficjalna chilijska kandydatka do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Tytułowa bohaterka podbija serca widzów w każdym wieku.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=ZmimSz5h98c[/youtube]

Bohaterką "Glorii" jest atrakcyjna kobieta w średnim wieku. Mieszka sama, z dziećmi widuje się rzadko, ale regularnie odwiedza dancingi. Spędza tam miło czas, choć zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn. Jej nastawienie się zmienia, gdy jednej z tanecznych nocy na parkiecie pojawia się Rodolfo (Sergio Hernández). Czarujący dżentelmen sprawia, że Gloria nabiera ochoty na płomienny romans. W tym wiarygodnym psychologicznie, przepięknie skomponowanym i zagranym filmie motorem napędowym akcji są emocje. Melancholia w życiu Glorii splata się więc z beztroską zabawą, miłość z rozczarowaniem, a obojętność z niegasnącą chęcią życia.

Dystrybutorem filmu w Polsce jest Art-House. Film pojawi się w polskich kinach 13 lutego  2015 roku.

"Jedenastki w Kinotece" to nowy cykl śniadań filmowych, który  ruszył 8 listopada. W soboty i niedziele o godz. 11.00  w repertuarze znajdują się trzy tytuły filmowe w  promocyjnej cenie biletu - 11 złotych. Oprócz tego w kasie kina można też nabyć też DVD w specjalnej cenie - 11 złotych. W niedzielę do wyboru jest również film, który pojawi się na polskich ekranach dopiero za kilka miesięcy. W ubiegłych tygodniach uczestnicy śniadań filmowych mieli okazję zobaczyć dwa nagrodzone na tegorocznym Berlinale filmy: "Drogę krzyżową" (w kinach od 26 grudnia) i "Czarny węgiel, kruchy lód" (w kinach od 23 stycznia). W  przyszły weekend, w ramach cyklu będzie można zobaczyć przedpremierowo obsypaną deszczem nagród "Złotą klatkę".

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz