Fenomen polskiej siatkówki w „Drużynie” Michała Bielawskiego

8 sierpnia na ekrany polskich kin wejdzie film ?Drużyna? w reżyserii Michała Bielawskiego, którego premiera poprzedzi rozgrywane w Polsce po raz pierwszy Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn.  

Popularność siatkówki w Polsce gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat i jest to obecnie jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportu w Polsce. Od lat gromadzi w halach i przed telewizorami miliony widzów ? rekord oglądalności wszystkich dyscyplin z Olimpiady w Londynie to właśnie siatkarski mecz Polska-Włochy: 6,2 mln widzów. Męska reprezentacja regularnie przywozi medale z dużych mistrzowskich imprez, a i same rozgrywki coraz częściej odbywają się u nas w kraju. Do tej pory Polska trzykrotnie była gospodarzem finałów siatkarskiej Ligi Światowej (2001 i 2007 w Katowicach, 2011 w Gdańsku), a w 2013 gościła u siebie Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej. Jednak tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn to najważniejsze wydarzenie siatkarskie na świecie, którego Polska będzie gospodarzem po raz pierwszy w historii. Turniej odbędzie się w dniach 30 sierpnia ? 21 września 2014 w 6 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi oraz Wrocławiu, a Warszawa gościć będzie mecz otwarcia pomiędzy Polską a Serbią na Stadionie Narodowym. W rozgrywkach wezmą udział 24 najlepsze drużyny świata, w tym Brazylia, która zdobyła tytuł Mistrza Świata w ostatnich turniejach 3 razy z rzędu.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=2VEsqI6LcLY[/youtube] W ostatnim czasie to właśnie siatkarze dali kibicom to, na co od lat czekają polscy fani futbolu. Postawa siatkarzy daje kibicom powód do dumy i sprawia, że mogą po meczach polskiej kadry chodzić z wysoko podniesionym czołem. Fenomen polskiej siatkówki jest definiowany na wiele sposobów, wśród słów-kluczy są przede wszystkim: praca, serce, duma i jedność. Te czynniki charakteryzują polską siatkówkę tak namacalnie, że kibic oglądający mecz intuicyjnie wie, że to co ogląda jest szczere, stuprocentowe, że nikt go nie oszukuje. Najważniejszym elementem jest jedność ? nikomu nie trzeba powtarzać, że siatkówka jest sportem zespołowym. Często zdarzają się spotkania, w których "jeden gracz przechylił szalę zwycięstwa na korzyść swojej ekipy" ? owszem, ale ten siatkarz nie zrobiłby NIC, gdyby nie DRUŻYNA. Jeśli nie działa któryś z elementów przyjęcie ? rozegranie ? atak, nie będzie dobrego wyniku, a już na pewno nie w walce z najwyższej klasy rywalami. Zgrany kolektyw, w którym każdy potrafi odłożyć na bok niesnaski i skupić się na tym, co najlepszego może dać drużynie, to klucz do powodzenia naszej siatkarskiej reprezentacji. Tę jedność odczuwają też kibice, zarówno w relacji z zespołem, jak i w relacji z innymi osobami, w towarzystwie których przyszło im oglądać potyczki naszej kadry. O jedności kibic-reprezentacja niech świadczy tempo wykupienia biletów na spotkania Polaków na żywo, a także tłumy czekające zawsze na zdjęcie lub przynajmniej autograf swoich idoli. Natomiast o tym, co świadczy o zjednoczeniu kibiców między sobą nie trzeba pisać ? wystarczy posłuchać Mazurka Dąbrowskiego śpiewanego acapella w katowickim Spodku. Film ?Drużyna? ? który 8 sierpnia trafi do ponad 90 kin w całej Polsce ? będzie rozgrzewką przed Mistrzostwami Świata dla spragnionych emocji kibiców.

"Drużyna" w kinach od 8 sierpnia 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz