„Fargo nowej generacji”! Hemsworth, Malkovich, Thornton na zdjęciach z thrillera ?Miasteczko Cut Bank?.

Witamy w ?Miasteczku Cut Bank?, gdzie życie ? jak u Coenów ? jest śmiertelnie proste. Kamera śledzi tu bohaterów wnikliwie i w stylu Davida Finchera, a na ścieżce dźwiękowej Johnny Cash przechadza się pod rękę z Trentem Reznorem! Wszystko zaś wieńczy zbiór sławnych mieszkańców, wśród których znaleźli się m.in. Liam Hemsworth, John Malkovich, Bruce Dern, Billy Bob Thornton, Oliver Platt i Michael Stuhlbarg. I to właśnie ich przybliża galeria zdjęć z filmu ?Miasteczko Cut Bank? w reżyserii Matta Shakmana. Thriller noir współtwórcy najbardziej nowatorskich amerykańskich seriali ostatnich dekad: ?Dr House?, ?Sześć stóp pod ziemią? i ?Mad Men? trafi na ekrany 22 maja.

?Cut Bank w Montanie ? najzimniejsze miejsce w Ameryce. Miasteczko położone pomiędzy Great Plains a kanadyjską granicą to miejsce, w którym czas się zatrzymał. Skromna i niewinna miejscowość, jak z obrazów Normana Rockwella, albo Edwarda Hoppera. Tu wszyscy się znają, główną ulicę wypełniają przyjazne i uśmiechnięte twarze mieszkańców. Wyjątkiem jest Dwayne McLaren ? obecnie mechanik samochodowy, niegdyś, w czasach liceum, największa gwiazda footballu ? który marzy o tym, żeby wyjechać z piekielnego miasteczka. Nie widzi dla siebie przyszłości w miejscu, w którym króluje przeszłość. Dwayne uruchamia ciąg wydarzeń, które na zawsze zmienią jego życie, a także życie Cut Bank?.

?Miasteczko Cut Bank? to przewrotna, pełna zjadliwego humoru opowieść o chciwości i zdradzie. Błyskotliwy, trzymający w napięciu dramat w klimacie takich filmów jak ?Śmiertelnie proste? Coenów, czy ?Ostatni seans filmowy? Bogdanovicha. Ale przede wszystkim jest to thriller ? przerażająca konfrontacja z seryjnym mordercą w scenerii sennego miasteczka?.

?Wizualny dramatyzm filmu rozgrywa się na linii kontrastu pomiędzy bezkresnymi krajobrazami amerykańskiej prowincji a walczącymi o swoje życie bohaterami. Jesteśmy z nimi w każdej sekundzie, tak blisko, że możemy śledzić każdy ich oddech, każdą próbę wybrnięcia z opresji. To mrożący krew w żyłach film.  Osobisty i panoramiczny zarazem ? John Ford w świecie Davida Finchera. Według podobnego klucza skonstruowana jest oprawa muzyczna filmu ? klasyczne, znane tematy w połączeniu z budującą napięcie ilustracją dźwiękową dobrego thrillera. Johnny Cash pod rękę z Trentem Reznorem, czyli mix nowoczesności i ponadczasowości? ? mówi reżyser Matt Shakman.

W filmie eks-gwiazdor licealnej drużyny futbolowej ? Dwayne McLaren (Liam Hemsworth) i jego piękna dziewczyna ? Cassandra (Teresa Palmer) marzą, by wyrwać się z rodzinnego Cut Bank w Montanie. Przepustką do lepszego świata może być zarejestrowane przez Dwayne?a na wideo zabójstwo listonosza i nagroda w wysokości 100 000 dolarów, którą wyznaczyła firma pocztowa za dostarczenie dowodów zbrodni. Jednak prowadzący śledztwo szeryf (John Malkovich) nie wierzy, że Dwayne znalazł się na miejscu przestępstwa przypadkowo, zaś porywczy adresat jednej z zaginionych, wraz z listonoszem, przesyłek nie cofnie się przed niczym, aby ją odzyskać. Intryga się zagęszcza, a senne na pozór miasteczko Cut Bank ujawnia przed mieszkańcami kolejne szokujące tajemnice?

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=GcBRvXHxs9I[/youtube]

MIASTECZKO CUT BANK w kinach od 22 maja

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

One thought on “„Fargo nowej generacji”! Hemsworth, Malkovich, Thornton na zdjęciach z thrillera ?Miasteczko Cut Bank?.

Dodaj komentarz