Fantastyczny wynik otwarcia „Bożego Ciała” Ponad 165 tysięcy widzów w premierowy weekend Hit Jana Komasy najlepiej ocenianym filmem roku!

Film „Boże Ciało” wszedł do kin w miniony piątek i z miejsca zanotował znakomity wynik w box office. W premierowy weekend wyświetlania polski kandydat do Oscara przyciągnął do kin aż 165.666 osób! Jest to najlepsze otwarcie krajowego filmu od czasu premiery „Polityki” oraz drugi z rzędu film Jana Komasy, który notuje frekwencyjny sukces w pierwszy weekend na ekranach. Przypomnijmy, że poprzednie dzieło reżysera, hitowa superprodukcja „Miasto 44”, w analogicznym okresie przyciągnęło do kin 191 000 osób, by zejść z ekranów z wynikiem 1 756 000 widzów. „Boże Ciało” ma wszelkie warunki, by utrzymać pasmo sukcesów Komasy. Film jest bowiem najlepiej ocenianą polską produkcją roku – w serwisach Mediakrytyk i Rotten Tomatoes średnia ocen recenzentów wynosi odpowiednio 8,2 oraz 89% – to najwyższe wyniki polskiego filmu fabularnego od czasów „Zimnej wojny”.

Światowa premiera „Bożego Ciała” odbyła się na Festiwalu w Wenecji, gdzie ekipa otrzymała aż dwie nagrody. Obraz Jana Komasy został także zaprezentowany w sekcji Contemporary World Cinema w ramach Festiwalu Filmowego w Toronto. Azjatycka premiera obrazu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan w Korei Południowej. „Boże Ciało” triumfowało również podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz na festiwalach w Al-Dżunie i w Reykjaviku. Na osiągnięciach festiwalowych dobra passa „Bożego Ciała” się nie kończy. Produkcja będzie reprezentować Polskę w wyścigu po Oscary w kategorii najlepszy film międzynarodowy. W planach jest również 8-odcinkowy serial na podstawie filmu i scenariusza Mateusza Pacewicza.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz