„Everyman” w ramach projektu National Theatre Live w Kinie Atlantic!

15 marca o 19:00 w Kinie Atlantic odbędzie się retransmisja sztuki ?Everyman? w ramach projektu National Theatre Live, realizowanego na całym świecie przez Narodowy Teatr Wielkiej Brytanii.

Sztuka ?Everyman? powstała w XV wieku sztuka stanowi kamień milowy angielskiej dramaturgii i nawiązuje do motywu zetknięcia ze spersonalizowaną Śmiercią pojedynczego człowieka, który jest jednocześnie każdym i nikim, każdym z nas i wyimaginowaną jednostką ludzką. Tym razem odżywa na scenie dzięki zaskakującej produkcji w reżyserii Rufusa Norrisa, nowego dyrektora National Theatre.

W rolę Każdego (Everymena) wciela się Chiwetel Ejiofor, wybitny aktor brytyjski nigeryjskiego pochodzenia, znany z Oskarowego ?Zniewolonego. 12 Years a Slave? Steve?a McQueena.

Każdy (Everyman) jest popularny i odnosi duże sukcesy, kiedy po raz pierwszy spotka się ze Śmiercią. Od tego momentu zaczyna się jego wędrówka ? musi pozostawić całe swoje dotychczasowe życie i udać się na poszukiwanie przyjaciela z przeszłości, kogoś, kto był mu niegdyś drogi, aby ten przemówił przed Śmiercią w jego obronie. Każdy to nowa, współczesna odsłona średniowiecznego moralitetu, w którym Każdy zadaje pytanie, czy jedynie w obliczu śmierci, spraw ostatecznych, jesteśmy w stanie zrozumieć, czym jest nasze życie i jaką ma wartość.

Czas trwania: ok. 180 min. Cennik biletów: 35zł ? bilet normalny 30zł ? bilet ulgowy (dla studentów, seniorów oraz posiadaczy Karty Kinomana) 25zł ? bilet dla studentów / doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego

Bilety dostępne wyłącznie w kasach oraz na stronie internetowej Kina Atlantic!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz