?Everyman? z Chiwetelem Ejioforem ponownie w Multikinie!

Po bardzo dobrym przyjęciu transmisji spektaklu przez publiczność British Council i Multikino ponownie zapraszają na wyjątkowy spektakl ?Everyman? z National Theatre w ramach cyklu ?Scena brytyjska na dużym ekranie?. Przedstawienie będzie można zobaczyć 15 września w wybranych kinach sieci Multikino. W roli głównej zobaczymy Chiwetela Ejiofora.

Sztuka ?Everyman? powstała w XV wieku sztuka stanowi kamień milowy angielskiej dramaturgii i nawiązuje do motywu zetknięcia ze spersonalizowaną Śmiercią pojedynczego człowieka, który jest jednocześnie każdym i nikim, każdym z nas i wyimaginowaną jednostką ludzką. Tym razem odżywa na scenie dzięki zaskakującej produkcji w reżyserii Rufusa Norrisa, nowego dyrektora National Theatre, do której scenariusz stworzyła Carol Ann Duffy, scenografię Ian MacNeil, muzykę William Lyons, a ruch sceniczny ? Javier De Frutos. W rolę Każdego (Everymena) wciela się Chiwetel Ejiofor, wybitny aktor brytyjski nigeryjskiego pochodzenia, znany szerokiej publiczności z katastroficznej superprodukcji ?2012?, a koneserom kina w Oskarowego ?Zniewolonego. 12 Years a Slave? Steve?a McQueena.

Każdy (Everyman) jest popularny i odnosi duże sukcesy, kiedy po raz pierwszy spotka się ze Śmiercią. Od tego momentu zaczyna się jego wędrówka ? musi pozostawić całe swoje dotychczasowe życie i udać się na poszukiwanie przyjaciela z przeszłości, kogoś, kto był mu niegdyś drogi, aby ten przemówił przed Śmiercią w jego obronie. Każdy to nowa, współczesna odsłona średniowiecznego moralitetu, w którym Każdy zadaje pytanie, czy jedynie w obliczu śmierci, spraw ostatecznych, jesteśmy w stanie zrozumieć, czym jest nasze życie i jaką ma wartość.

Produkcja: Reżyseria: Rufus Norris Scenariusz: Carol Ann Duffy Scenografia: Ian MacNeil Muzyka: William Lyons Ruch sceniczny: Javier De Frutos

Obsada: Everyman: Chiwetel Eijofor

Czas trwania: ok. 180 min. (spektakl, materiały dodatkowe: pytania i odpowiedzi oraz jedna przerwa ok. 20 min.)

15 września o godzinie 19:00 - odtworzenie z polskimi napisami w 11 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

Nagranie z udziałem publiczności w jakości HD i DD Surround.

Bilety: 35 zł ? normalny 30 zł ? ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) lub z kuponem z magazynu Multikino & Gala lub z kuponem z magazynu Sens (na rynku od 19 lutego). 25 zł ? bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz