Event filmowy „Jak wytresować smoka 2” Szkoła Wikingów czeka!

Zapraszamy do Szkoły Wikingów 

Miliony dzieci i rodziców wiedzą już jak wytresować smoka i jak wyglądało życie Wikingów. Nie wszyscy jednak mogli zakosztować tej przygody w swoim normalnym, nie filmowym świecie. Teraz otwiera się przed chętnymi taka szansa. Z okazji zbliżającej się premiery animacji ?Jak wytresować smoka 2? w kilku miastach Polski pojawią się wyjątkowe miejsca. Aby przybyłe tam dzieci przygotować do wejścia w świat filmu, zaprosimy wszystkich pretendujących do zostania małymi Wikingami do wstąpienia do Szkoły Wikingów:

- w Poznaniu - 14 czerwca (sobota) od godz. 12.00 do godz. 19.00 w Galerii Malta (ul. Abpa Baraniaka 8) - w Warszawie - 15 czerwca (niedziela) od godz. 12.00 do godz. 19.00 w Parku Skaryszewskim (od Ronda Waszyngtona) - we Wrocławiu - 21 czerwca (sobota) od godz. 12.00 do godz. 19.00 w Pasażu Grunwaldzkim (pl. Grunwaldzki 22) - w Gdyni ? 22 czerwca (niedziela) od godz. 12.00 do godz. 19.00, Skwer Arki - w Katowicach ? 28 czerwca (sobota) od godz. 12.00 do godz. 19.00, w Galerii Katowickiej (ul. 3-ego Maja 30)

Przychodząc na spotkania z bohaterami animacji, młodym Wikingiem Czkawką i jego udomowionym smokiem Szczerbatkiem, całe rodziny będą mogły przenieść się do świata Wikingów. Obejrzeć ich uzbrojenie oraz ekscytujące pokazy walk wojów przy użyciu m.in. włóczni, mieczy, toporów i czekanów. Pokazy walk przybliżą nam technikę zbrojnych, ale nie nauczą jak obronić się przed smokami. A to bardzo ważna umiejętność. W kontynuacji filmu ?Jak wytresować smoka? nierozłączna para Czkawki i Szczerbatka musi stanąć w obronie pokoju. Ocalić przyszłość ludzi i smoków przed niebezpiecznymi dzikimi bestiami i tajemniczym Smoczym Jeźdźcem. Nie może zabraknąć zatem zajęć praktycznych. Będziemy nauczać walki na miecze, aby wszyscy mogli sprostać bestiom podczas walki . Oczywiście to nie jedyne umiejętności jakie posiądzie uczeń w Szkole Wikingów. W ramach zajęć odbywać się będą warsztaty garncarskie. Dzieci będą miały okazję nauczyć się dawnego piśmiennictwa, doświadczyć kuchni Wikingów. Dowiedzieć się które zioła co leczą oraz co to jest rogownictwo. Oczywiście Szkoła Wikingów to nieskończona nauka przez zabawę. Wszyscy będą mogli brać udział w kręciołkach, przeciąganiu kija, ścinaniu mieczem główek kapusty, przenoszeniu cebuli na mieczu. A wszystko po to, aby być lepszym, sprawniejszym wojem. Oczywiście zwycięzcy otrzymają upominki filmowe.

Każdy uczestnik zabawy będzie mógł zostać wodzem tej społeczności. To jedyna okazja aby usiąść na tronie, ubrać hełm, wziąć do ręki topór i wyglądać jak jarl. To moment aby utrwalić swoją wielkość i pstryknąć pamiątkową fotkę. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. W przedszkolu Wikingów maluchy będą rysować bohaterów filmu, życie średniowiecznych wojów ? Będą miały także okazję upiększyć swoją twarz wizerunkami smoków. A czy widzieliście machiny oblężnicze, którymi polowano na smoki. Teraz wszyscy, którzy przyjdą na spotkanie będą mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i zakosztować obcowania wśród przedmiotów, broni, machin Wikingów. Wziąć udział w wyjątkowych konkursach. A to wszystko będzie się działo przy dźwiękach muzyki dawnej. Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny. Aby jeszcze bliżej poznać życie mieszkańców wyspy Berk zapraszamy do kin.

Premiera animacji ?Jak wytresować smoka 2? już 20 czerwca. W imieniu Imperial-Cinepix dystrybutora filmu serdecznie zapraszamy.

Źródło: informacja nadesłana


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz