Europejski konkurs video – Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”

Zgłoś swoje video i opowiedz, czym jest dla Ciebie społeczeństwo otwarte!

Sieć Doc Next Network zaprasza twórców, działaczy społecznych, osoby myślące krytycznie: zajmij stanowisko, stwórz krótką formę video i podziel się swoją wizją Demokracji Radykalnej dla Europy!

Jak możemy stworzyć otwarte i włączające społeczeństwo europejskie? Co powinniśmy zmienić? Zgłoś swoją pracę audiowizualną rzucając wyzwanie dominującym wizjom demokracji i nas samych, zastanów się nad alternatywami. Weź udział w debacie wokół Wyborów Europejskich 2014 ? i wygraj 2 500 ?.

Szukamy prac audiowizualnych we wszystkich rodzajach i gatunkach, nakręconych lub stworzonych w dowolnym formacie. Kategorie do wyboru to:

?LOKALNI BOHATEROWIE: Kto jest Twoim bohaterem? Kto Twoim zdaniem najlepiej reprezentuje ideę zmiany społecznej i politycznej? Czy jest to ktoś z Twojego otoczenia, miasta, kraju? A może jest nim cała społeczność?

Proponowane formaty: dokument, reklama społeczna.

?WYBORY INACZEJ: Spróbuj zmierzyć się z tym, co nie podoba Ci się w politykach! Stwórz własne video w ramach fikcyjnej kampanii.

Proponowane formaty: fake advertisement ? fałszywa reklama/mockumentary, video muzyczne.

?KAPSUŁA CZASU: Wyobraź sobie: kręcisz film i zamykasz go w kapsule czasu. Za 50 lat ktoś go obejrzy. Jakimi marzeniami o przyszłości chciałbyś się podzielić? Na jakie zmiany liczysz w ciągu tych 50 lat?

Proponowane formaty: Remix (z wykorzystaniem nagrań archiwalnych i found footage), mockumentary, dokument, film krótkometrażowy

?NOWA MAPA EUROPY: Co w Europie nie działa tak, jak powinno? Bądź krytyczny! Jakie zmiany powinny zajść w przestrzeni społecznej, sposobie sprawowania władzy, w mieście, w Twojej okolicy, w kwestiach dotyczących migracji, rynku pracy, podróży...

Proponowane formaty: dokument, film krótkometrażowy.

Przyjmujemy video nie dłuższe niż 5 minut, ale pamiętajcie, im krócej, tym lepiej. Wszystkie prace powinny zostać stworzone na przestrzeni ostatnich 2 lat. Zachęcamy do przygotowania krótkich form video specjalnie pod kątem konkursu! Termin zgłaszania filmów to 13 kwietnia.

Zwycięzców wybiorą internauci i profesjonalne jury. Nagrody zostaną wręczone 16 maja podczas specjalnej projekcji w ramach PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL w Warszawie. Wybrane prace będą wyświetlane na festiwalach filmowych i platformach internetowych w Europie oraz staną się częścią kolekcji Doc Next Online Media Collection.

Zainteresowani? Więcej informacji na stronie http://polska.doc.e.org.pl/radicaldemocracy/ .

Źródło: informacja nadesłana


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz