Etiopia. Wydarzenia towarzyszące – AfryKamera 2015

AfryKamera to festiwal nie tylko filmowy, co roku koncentrujemy nasze wydarzenia towarzyszące wokół wybranego kraju afrykańskiego. W tym roku chcemy przybliżyć Warszawiakom Etiopię ? kraj we wschodniej Afryce, uważany za kolebkę ludzkości, cieszący się największą różnorodnością kulturową na tle innych krajów kontynentu. W związku z tym zapraszamy do świętowania z nami 10 urodzin festiwalu i wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, spotkaniach o architekturze oraz pokazie slajdów. Dla najmłodszych przygotowaliśmy spotkanie z cyklu AfroKids

Specjalnie z okazji okrągłej rocznicy chcemy z jednej strony spojrzeć ku początkom festiwalu, a z drugiej rzucić nas daleko w przyszłość i zainspirować buzującym na kontynencie - i nie tylko - ruchem afrofuturystycznym. O to jak będzie wyglądać Afryka przyszłości, postanowiliśmy zapytać dzieci z Etiopii. AfryKamera i Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) zaprosiły dzieci ze szkół w Addis Abebie, Hawassie, Silte oraz Adoli do wzięcia udziału w konkursie malarskim ?Etiopia w roku 2100?. W konkursie wzięły udział dzieci z terenów wiejskich z bardzo niewielkich placówek szkolnych. Nagrodzimy najlepsze prace, a na ich podstawie stworzone zostaną pocztówki, których dochód ze sprzedaży zasili konto etiopskich szkół. Ponadto najbardziej wyjątkowe prace zostaną zlicytowane na afrykamerowym koncie allegro. Cały dochód ze sprzedaży pocztówek i prac zostanie przekazany szkołom i uczestnikom konkursu. O szczegółach aukcji będziemy informać Państwa po wyłonieniu zwycięzców.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:                                                                                                                                          ?Oczami ferendżi?. Spotkanie odbędzie się w środę, 22 kwietnia o godz. 16.30 w Południku Zero (ul. Wilcza 25).

O podróży po Etiopii opowieAgnes Lecznar-Wons, od kilku lat związana z biurem podróży AFRICA line oraz Incentive Care. Uzależniona od podróżowania, rzuciła codzienną rutynę by odbyć 14 miesięczną podróż dookoła świata. Wstęp wolny.

Afrokids, sobota, 25 kwietnia godz. 11:00-13:00, Staromiejski Dom Kultury (ul. Rynek Starego Miasta 2)

Warsztaty w ramach Afrokids będą miały otwartą formę. Powstanie kilka stoisk, pomiędzy którymi dzieci będą mogły się poruszać i spontanicznie wybierać to co akurat je zaciekawi. A do wyboru mają: naukę gry w najstarszą grę planszową ? gebetę,  budowę Galimoto, kenijską zabawkę recyklingową z drutu oraz naukę  Amharskiego dla dzieci. Wstęp wolny.

?Przez śmierć do życia?. Tajemnica Lalibeli? Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 26 kwietnia o godz. 15.00 w Południku Zero (ul. Wilcza 25) i poprowadzi je Tomasz Sowa.

Spotkanie będzie próbą odczytania ?ścieżki dydaktycznej? w obrębie zespołu kościołów Lalibeli w świetle najnowszych badań i w relacjach podróżników. Wstęp wolny.

Prezentacja działań Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w Etiopii w niedzielę, 26 kwietnia godz. 14:00, Południk Zero (ul. Wilcza 25).

Piotr Stopka opowie o projektach, które PCPM realizuje w Etiopii. Są to szkolenia dla strażaków i projekty oświetleniowe oparte na energii słonecznej. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej zapewniło dostęp do światła zasilanego energią słoneczną już ponad 100 szkołom podstawowym położonym na pasterskich terenach Etiopii. Wstęp wolny.

Warsztaty kuchni etiopskiej, które odbędą się w dwóch terminach: 25 kwietnia i 26 kwietnia godz.11:00, Restauracja Abisynia (Abyssinia) na Rynku Nowego Miasta 21/23. Koszt: 160 zł. Zapisy przyjmowane są pod adresem: zapisy@afrykamera.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Poprosimy o zarejestrowanie się mailem, osobom zainteresowanym zostaną przesłane szczegóły w jaki sposób dokonać płatności.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz