ERMITAŻ: skarby petersburskiego muzeum w Kinie Muranów

9 listopada (niedziela) Kino Muranów zaprasza na pokaz filmu ?Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów?, niezwykłego, trwającego 83 minuty reportażu Margy Kinmonth o jednym z najsłynniejszych muzeów świata, zrealizowanego z okazji jego jubileuszu.

W Ermitażu zgromadzono ponad 3 miliony dzieł sztuki ? od Rembrandta po najsłynniejszych Rosjan, od Michała Anioła po Matisse?a. Twórcy filmu zabiorą nas nie tylko w podróż po salach wystawowych, ale zaproszą również do pracowni konserwatorskich, gdzie eksperci opowiedzą o eksponatach i związanych z nimi ludzkich historiach. Kamera dokładnie pokaże detale najciekawszych prac.

Z okazji 250-lecia swego istnienia ta ogromna przystań sztuki dała dostęp realizatorom filmu ?Ermitaż odkryty? do zbiorów, które dotąd skrywane były przed zwiedzającymi. Dokument zabiera w pasjonującą podróż po wrzącej historii muzeum i wprowadza w bezprecedensowy sposób do ukrytego świata arcydzieł. Zbiory Ermitażu są dosłownie nieskończone i praktycznie nie do poznania w całości. Reportaż wprowadza w sam środek tego fenomenalnego miejsca, opisuje ludzkie historie dziejące się za murami wielkiego gmachu, pokazuje w zbliżeniu to, co trzeba zobaczyć i robi to tak, że podróż po zakamarkach galerii mogłaby trwać w nieskończoność.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=RJSueFTlmKE[/youtube]

Bilety w cenie: 45 zł normalny, 40 zł ulgowy

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz