Emily Blunt żadnej roli się nie boi!

Ubierała diablicę, poskromiła wilkołaka, a teraz stawia czoła narkotykowym baronom. Emily Blunt to gwiazda wielkiego formatu. Po raz kolejny udowadnia to wcielając się w rolę Kate Macer w "Sicario". Zadebiutowała w 2000 roku, jeszcze jako studentka londyńskiej szkoły teatralnej, rolą Maddy w musicalu Bliss, granym podczas Edinburgh Festival Fringe. Gdyby nie aktorstwo pewnie do dziś miałabym problemy z jąkaniem i seplenieniem ? wyznała kiedyś Blunt.

Warsztat doskonaliła u boku takich sław jak Judi Dench (The Royal Familly, 2001) czy Alex Kingston (Boudica, 2003). Drzwi do filmowej kariery otworzył jej Paweł Pawlikowski, angażując ją do roli Tamsin w Lecie miłości. Blunt otrzymała za tę kreację nominację do nagrody BIFA w 2004 roku. Potem jej kariera potoczyła się w zawrotnym tempie. Aktorka stworzyła niezapomniane kreacje m.in. w takich filmach jak Diabeł ubiera się u Prady, Wojna Charliego Wilsona, Wilkołak czy Władcy umysłów. Jej role zostały również docenione przez krytyków. Aktorka została nagrodzona m.in. Saturnem za Władcę umysłów oraz Złotym Globem za Gideon?s Daughter.

W SICARIO, najnowszym filmie Denisa Villeneuve?a,  Emily Blunt wciela się w rolę agentki FBI Kate Macer. Jej bohaterka musi odnaleźć się w dusznym Meksyku i stoczyć nierówną walkę z niebezpiecznym wrogiem ? bossami narkotykowych karteli. Szukaliśmy aktorki, która będzie potrafiła kontrolować własne emocje, a jednocześnie pokaże niebagatelną inteligencję. Nie chcieliśmy aktorki, która będzie tylko ładną agentką FBI. Zależało nam na osobie, która odda bogactwo emocjonalne bohaterki. Emily okazała się stworzona do tej roli ? powiedział Edward McDonnell, producent filmu.

Kreacją Blunt zachwycają się również zagraniczne media. Zjawiskowa kreacja Blunt prowadzi nas przez otchłań meksykańskiej dżungli ? Peter Bradshaw The Guardian Blunt jest świetna. Kate Macer to agentka z krwi i kości - Scott Foundas, Variety

Blunt nie spoczywa na laurach. W produkcji są kolejne filmy z udziałem aktorki.

M.in. adaptacja powieści Pauli Hawkins Dziewczyna z pociągu oraz The Huntsman ? najnowszy filmu twórcy amerykańskiej wersji The Ring.

"Sicario" swoją oficjalną międzynarodową premierę miał podczas 68. Festiwalu Filmowego w Cannes.

"Sicario" Premiera: 25 września

Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany ?konsultantem?, który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macer największym szokiem.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz