Emily Blunt w pociągu do sukcesu!

?Lato miłości? otworzyło jej drogę do Hollywood, dzięki ?Diabeł ubiera się u Prady? stała się sławna, a Meryl Streep wspomina ją jako najzdolniejszą młodą aktorkę z jaką pracowała. Emily Blunt już tej jesieni zobaczymy w ?Dziewczynie z pociągu? a, jak sama twierdzi, ta rola to największe wyzwanie w jej dotychczasowej karierze.

Dziewczyna z pociągu/ kadr z filmu

Niewiele by brakowało, a Emily nie zostałaby aktorką. W dzieciństwie bardzo się jąkała, było to jej wielkim kompleksem, a rówieśnicy nie byli wyrozumiali dla jej przypadłości. Wpędzało ją to w jeszcze większy stres i zaczęła się wstydzić rozmawiać z ludźmi. Rodzice próbowali wszystkiego, by ułatwić jej życie ? terapii relaksacyjnych, nagrań delfinów, wizualizacji. Kiedy leczenie nie przynosiło skutków, mała Emily wpadała w jeszcze większą frustrację. Wybawieniem okazał się teatr. Jeden z nauczycieli dostrzegł, że w trakcie zabaw w odgrywanie ról dziewczyna zupełnie przestaje się jąkać. I tak Emily Blunt została aktorką, co prawda na uznanie krytyków jeszcze musiała poczekać ? jej debiut to rola w szkolnym spektaklu.

Drzwi do kariery otworzył jej polski reżyser Paweł Pawlikowski, dzięki roli w ?Lecie miłości? stała się najgorętszym brytyjskim towarem eksportowym w Hollywood. Prawdziwym przełomem okazał się udział w ?Diabeł ubiera się u Prady?, u boku Meryl Streep. Film okazał się kasowym sukcesem, a Blunt otrzymała drugą już (wcześniej za rolę w serialu Gideon?s Doughter) nominację do Złotego Globu, co dało jej szansę na awans do czołówki najlepszych hollywoodzkich aktorek. Z Meryl Streep na planie spotkały się jeszcze raz w 2015 roku, grając w ?Tajemnicach lasu?. Blunt za swoją rolę także była nominowana do Złotego Globu. Zresztą nominacji do tej prestiżowej nagrody w swoim dorobku ma więcej, została zauważona przez krytyków również za role w ?Młodej Wiktorii? i ?Połowie szczęścia w Jemenie?. Prywatnie aktorka unika blasku fleszy, żyje z dala od czerwonego dywanu w małym pustynnym miasteczku niedaleko Los Angeles, jest żoną aktora Johna Krasinskiego, z którym ma dwie córki.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz