Embers by Papaya Films pierwszym filmem fabularnym

Polski dom produkcyjny Papaya promuje swoją głośną produkcję science-fiction, która zdobyła już uznanie na Zachodzie. Tym razem Embers Claire Carré otrzymuje wsparcie od jednego z najbardziej prestiżowych dystrybutorów w Stanach Zjednoczonych.

Papaya_Embers_Still_Lovers Embers to amerykańskie kino science?fiction z polskim rodowodem. Zdobywca tytułu największego odkrycia gatunku 2015 Indiewire, jeden z ośmiu obrazów, które pojawiły się na berlińskim European Film Market w kategorii American Independents, laureat nagrody w kategorii Best Narrative Feature na New Orleans Film Festival ? teraz otrzymuje poważne wsparcie! Wywodzący się z festiwalu filmowego Slamdance, dystrybutor Slamdance Presents wybrał produkcję Claire Carré na pierwszy film fabularny w swoim portfolio. Nominowana na gali Gotham Awards 2014 w kategorii Spotlight on Women Directors reżyserka otrzymywała do tej pory uznanie ze strony festiwalu, ale ten gest jest znaczący. Dzięki temu w sierpniu film trafi do jednotygodniowej dystrybucji w ArcLight Hollywood. Nie skończy się jednak tylko na samym seansie. Dystrybucja wiąże się z konferencją, Q&A i specjalnymi spotkaniami z twórcami ? wszystko po to, aby jak największa liczba osób dowiedziała się o tym niezwykłym obrazie. Slamdance chce wesprzeć ten reżyserski debiut nie tylko filmowo i festiwalowo, ale przede wszystkim komercyjnie, aby dotrzeć do jak największej liczby kinowych pasjonatów. ? opowiada Peter Baxter, prezes i współzałożyciel Slamdance. Niesamowite, ze Slamdance Presents wybrał Embers na pierwszy film fabularny w swojej dystrybucji. To naprawdę przełom jeśli chodzi o mój debiut, bo produkcja pojawi się na wielkim ekranie i to w ArcLight Hollywood ? czuję się bardzo wyróżniona. ? mówi reżyserka Claire Carré. Za produkcję filmu odpowiada polski dom produkcyjny Papaya. Zdjęcia były kręcone w dużej mierze w Stanach Zjednoczonych, ale plan przenosił się także do Łodzi. Film podczas seansów w sierpniu trafi również do dystrybucji internetowej dzięki The Orchard i na VOD.

Embers opowiada historię świata dekadę po katastrofie neurologicznej. Ci, którzy przetrwali, cierpią na amnezję wsteczną oraz następczą. Błąkają się wśród ruin tworząc nowe wspomnienia oraz szukając swojej przeszłości. Każdy z nich walczy, aby znaleźć bliskość i sens życia. W świecie, w którym każda chwila jest jak przyjście na świat, najniebezpieczniejsi będą Ci, którzy pamiętają.

Papaya jest niezależnym domem produkcyjnym, który specjalizuje się w produkcji filmów reklamowych, fabularnych, krótkometrażowych oraz teledysków. Realizuje swoje produkcje na całym świecie, prowadząc równocześnie biura w Warszawie i Londynie. Jest pomysłodawcą i organizatorem konkursu dla młodych twórców Papaya Young Directors.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz