Elyas M’Barek – Nauczyciel ze „Szkolnej Imprezki”

4 września do polskich kin trafi komedia "Szkolna imprezka" w reżyserii Bory Dagtekina, twórcy hitu "Turecki dla początkujących".  W roli głównej zobaczymy Elyasa M'Bareka, przystojnego aktora, którego popularność w Niemczech jest porównywalna do tej, którą cieszą się gwiazdy z Hollywood. Jego Fanpage, Instagram i Twitter są obserwowane przez tysiące użytkowników, a liczba odwiedzających stale rośnie! W "Szkolnej imprezce", którą w niemieckich kinach zobaczyło ponad 3 miliony widzów, zagrał nauczyciela, byłego więźnia, stosującego niekonwencjonalne metody wychowawcze. Jako nowy pedagog, chce udowodnić, że mając pomysł, nawet w szkole można osiągnąć sukces....finansowy. Ale raczej nie poprzez edukację...

Elyas urodził się w 1989 roku w Monachium i już podczas pierwszych lat nauki w szkole odkrył w sobie talent do aktorstwa. Zadebiutował na wielkim ekranie, mając zaledwie 12 lat w komedii ?Dziewczyny, dziewczyny? (2001 r.), gdzie po raz pierwszy zagrał u boku Karoline Herfurth (?Pachnidło?, ?Lektor?, ?Vincent chce nad morze?, ?Szkolna imprezka?). Po kolejnych drugoplanowych rolach w filmach i serialach telewizyjnych, w 2005 roku dostał rolę Cemy w serialu "Turecki dla początkujących?.To był wielki przełom w jego karierze.

Pierwszą główną rolę dostał w wielokrotnie nagradzanym filmie ?Graficiarze? (2006 r.), gdzie zagrał artystę zajmującego się street artem. Zdjęcia do filmu realizowane były w Warszawie, a dystrybucją zajęła się firma VIVARTO. Od tej pory aktor przestał być kojarzony tylko z komediami. Przez kolejne lata pracował w szkole teatralnej Wave, ale nadal grywał w filmach i serialach grając mniejsze role (?Miłość z przedszkola 2?, ?Fala?, ?Tajna miłość?).
W 2012 roku powrócił do roli Cemy w realizacji pełnometrażowego filmu ?Turecki dla początkujących?. Wróciła dobra passa, a kolejny film dał mu największy rozgłos w Niemczech. Zagrał Zekiego, w komedii ?Szkolna imprezka?.Połączył swój look złego chłopca z komediowym stylem. Rola w tym filmie przyniosła  mu nagrodę dla najlepszego aktora na Monte Carlo International Comedy Film Festival.
Następnie zagrał Kirima w ?Medicus?, a po tej roli zaczął być dostrzegany na arenie międzynarodowej i pojawił się w hollywoodzkim hicie ?Dary Anioła: Miasto kości?. W 2014 roku zagrał w thrillerze ?Who am I. Możesz być kim chcesz?. Wcielił się tam w Maxa, hakera w tajnej grupie, która staje się celem BND. W 2015 dubbingował misia Paddingtona w niemieckiej wersji językowej filmu. Teraz czeka na premierę filmu ?Szkolna imprezka 2?, który wchodzi do kin w Niemczech już tej jesieni. Tymczasem polscy widzowie będą mogli go zobaczyć już 4 września w pierwszej części "Szkolnej imprezki".

Zeki (Elyas M?Barek) jest przystojniakiem, który poza dobrym wyglądem nie reprezentuje sobą zbyt wiele. Jest bezczelny, prostacki i agresywny. Kiedy dostaje pracę w szkole w charakterze nauczyciela na zastępstwo, poprzez dość kontrowersyjne metody udaje mu się jako pierwszemu zapanować nad 10B ? najgorszą klasą w szkole. Nikt jednak nie wie, że właśnie wyszedł z więzienia, a jego celem nie jest praca nauczyciela, lecz dostanie się do łupu, który zastał ukryty pod halą sportową gimnazjum, gdzie pracuje...

?Szkolna imprezka!? to doskonała komedia, która uczniom pozwoli przez dwie godziny zagościć w szkole, o jakiej marzą, a starszym widzom ? przekonać się, czy rzeczywiście tęsknią za latami nauki. Film nie tylko zbiera pozytywne recenzje krytyków, ale też jest laureatem wielu nagród, w tym na prestiżowym festiwalu komedii w Monte Carlo. Ze śmiechu może Was rozboleć brzuch!

[youtube height="315" width="560"]https://www.youtube.com/watch?v=S_gSXxJzYI8[/youtube]

W kinach: 4 września

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz