Eliza Rycembel śpiewa we fragmencie filmu „Boże Ciało” Polski kandydat do Oscara w kinach

Nowe dzieło Jana Komasy do kin weszło 11 października i z miejsca zanotowało znakomity wynik w box office. W premierowy weekend wyświetlania film przyciągnął do kin aż 165.666 osób, tym samym niemalże dwukrotnie przebijając wynik „Zimnej wojny”, czyli poprzedniego polskiego kandydata do  Oscara w kategorii Film Międzynarodowy.

Premierowo prezentujemy fragment „Bożego Ciała” – w scenie z filmu można posłuchać głosu Elizy Rycembel, która za swoją rolę zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

„Lipka” – fragment filmu „Boże Ciało”

Foto: Andrzej Wencel © Aurum Film

Światowa premiera „Bożego Ciała” odbyła się na Festiwalu w Wenecji, gdzie ekipa otrzymała aż dwie nagrody. Obraz Jana Komasy został także zaprezentowany w sekcji Contemporary World Cinema w ramach Festiwalu Filmowego w Toronto. Azjatycka premiera obrazu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan w Korei Południowej. „Boże Ciało” zdobyło również 10 nagród podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz na festiwalach w Al-Dżunie i w Reykjaviku. Na osiągnięciach festiwalowych dobra passa „Bożego Ciała” się nie kończy. Produkcja będzie reprezentować Polskę w wyścigu po Oscary w kategorii najlepszy film międzynarodowy. W planach jest również 8-odcinkowy serial na podstawie filmu i scenariusza Mateusza Pacewicza. W serwisie Rotten Tomatoes film utrzymuje ocenę 89%, użytkownicy Filmwebu oceniają go na 8,1, a portal Mediakrytyk ogłosił, że „Boże Ciało” ze średnią ocen 8,2 jest najlepiej ocenianą polską produkcją roku.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz