Elektryzujący thriller twórców ?Drive? i ?Szpiega?

?Inteligentny, stylowy? ? tak o thrillerze ?Rozgrywka? pisze Red Magazine, a Digital Spy dodaje:?Na tle dzisiejszego kina gatunku, wybija się pierwszorzędną jakością i wciągającą fabułą?. W ?Rozgrywce?, która już w ten piątek trafi do kin, podobnie jak w znakomitym już ?Szpiegu? wciągająca gra psychologiczna i inteligentne dialogi z powodzeniem zastępują fabularną ?jatkę?. Kamera wnikliwe wypatruje najmniejszych napięć na twarzach Kristen Dunst, Viggo Mortensena czy Oscara Isaaca, a nie szuka kolejnego widowiskowego efektu. Decyzje twórcze nie są przypadkowe - ?Rozgrywka? powstawała właśnie pod pieczołowitym okiem producentów ?Szpiega?.

Za reżyserskim kółkiem tej kinowej nowości stanął scenarzysta filmu ?Drive?, który po raz kolejny postawił uwieść widza klimatem i potęgującą się atmosferą grozy.  Duszną dosłownie, jak i mentalnie, atmosferę wykreował w egzotycznych rejonach Grecji oraz Turcji. ?To thriller psychologiczny w najbardziej autentycznym znaczeniu tego słowa?, zauważa Oscar Isaac - ?zagłębia się on w neurozy głównych bohaterów, których spotkanie prowadzi do katastrofy?.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=Z6Cr_iw284E[/youtube]

Tytuł filmu wywodzi się z fabuły ? to właśnie rywalizacja między dwoma mężczyznami jest osią filmowej opowieści. ?Zawsze miałem słabość do motywu psychologicznej rozgrywki między dwoma mężczyznami?, przyznaje reżyser. ?Zachwyca mnie koncepcja, w której mierzą się ze sobą i chociaż ostatecznie jeden będzie musiał zniszczyć drugiego, przez cały czas można wyczuć między nimi wzajemny szacunek, a nawet bliską emocjonalną więź. Początkowo patrzyłem na tę historię jak na trójkąt miłosny Tezeusza, Ariadny i Minotaura. Stopniowo jednak zbliżyła się w stronę Zeusa i Kronosa, idei zgodnie z którą syn musi zabić ojca, żeby stać się mężczyzną?. Akcja filmu rozpoczyna się kiedy charyzmatyczny i elegancki Chester MacFarland (Viggo Mortensen) oraz jego zjawiskowa i uwodzicielska żona Colette (Kirsten Dunst) podróżują po Europie. W jednym z ekskluzywnych hoteli zwracają na siebie uwagę przewodnika wycieczek, błyskotliwego Rydala (Oscar Isaac). Skuszony olśniewającą urodą Colette oraz bogactwem i wytwornością Chestera, Rydal bez wahania przyjmuje od amerykańskiej pary zaproszenie na kolację. Nie wie, że to początek niebezpiecznej intrygi. Pomiędzy trójką bohaterów rozpocznie się gra, z której zwycięsko wyjdzie ten, kto wyprzedzi ruchy przeciwnika.

ROZGRYWKA w kinach od 21 listopada

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz