„El Club” – pokaz przedpremierowy w kinie Elektronik!

W najbliższy piątek, 16 października, w kinach w całej Polsce pojawi się nagrodzony na tegorocznym Berlinale, znakomity thriller Pablo Larraína pt. "El Club". Natomiast już dzisiaj, we wtorek, 13 października, widzowie będą mogli zobaczyć film na jedynym w Polsce pokazie przedpremierowym, który odbędzie się o godz. 19.00 w warszawskim kinie Elektronik (ul. Gen. Zajączka 9).

?El Club? to kolejny obraz jednego z najwybitniejszych chilijskich reżyserów Pabla Larraína, którego poprzedni film ?No? był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. "El Club" to film gęsty od znaczeń, którego akcja dzieje się w małym chilijskim miasteczku. Bohaterami filmu są księża, którzy wraz z gospodynią wiodą spokojne życie. Największym wydarzeniem są w ich monotonnej codzienności gonitwy, w których bierze udział ich chart. Spokój grupy przerywa samobójstwo nowo przybyłego księdza, który nie wytrzymuje oskarżeń rzucanych na niego publicznie przez tajemniczego mężczyznę. Dla wyjaśnienia tej zagadkowej sytuacji kuria przysyła ojca Garcię, rzutkiego jezuitę, który rozpoczyna śledztwo. Na jaw wychodzą niewygodne tajemnice.

Reżyser "El Club", Pablo Larraín urodził się w Santiago w Chile. W 2003 roku założył firmę ?Fábula?, zajmującą się przygotowaniem projektów filmowych i reklam, a także ich produkcją. Swój pierwszy film wyreżyserował w 2006 roku. ?Fuga? od razu zyskała sympatię krytyków, a także uznanie światowych festiwali. Obraz zdobył gros nagród, w tym na festiwalach w Kartagenie i Maladze. Także jego kolejne dokonania wracały do ojczyzny z nagrodami. ?Tony Manero? z 2008 roku doceniono na Warszawskim Festiwalu Filmowym, ?Post Mortem? z 2010 roku brał udział w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. W 2011 roku reżyser zajął się realizacją dla HBO serialu ?Uciekinierzy?, który okazał się sukcesem komercyjnym i wciąż jest kontynuowany. Przełomowy w jego karierze okazał się ?No? z 2012 roku, w którym wystąpił Gael García Bernal. Obraz dostał nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, swoją międzynarodową premierę miał zaś na festiwalu w Cannes. Sukcesy te sprawiły, że w 2013 roku twórcę zaproszono do jury na Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Po wyreżyserowaniu nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale ?El Club?, Larraín rozpoczął pracę nad remake?iem klasycznego filmu ?Człowiek z blizną?. Akcja współczesnej wersji ma rozgrywać się w Los Angeles i skupiać się na sytuacji meksykańskich imigrantów.

Film pojawi się w kinach od 16 października 2015 roku.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz