Dzisiaj urodziny blond piękności – Elizabeth Banks

Elizabeth Banks, którą na ekranach kin możemy właśnie oglądać w zakręconej komedii ?Dzień z życia blondynki?, ma dzisiaj urodziny - kończy 41 lat. Najnowszy film jest doskonałym popisem jej komediowych zdolności i przykładem na to, że ma dużo aktorskiego dystansu. Nie każda aktorka miałaby na tyle odwagi, by zagrać blondynkę z najśmielszych żartów. Banks potrafi być jak Jaś Fasola w spódnicy, nie tracąc przy tym swojego zniewalającego uroku - krytycy porównują go z czarem Audrey Hepburn czy Jane Fondy.

Zanim jednak Banks pojawiła w ?Dniu z życia blondynki? dała się poznać  jako zmagająca się z burzą hormonów Wendy (?Jak urodzić i nie zwariować?), flirtująca sprzedawczyni (?40-letni prawiczek?), czy lubująca się w miłosnych eksperymentach Miri (?Zack i Miri kręcą porno?). Jednak Banks świetnie sprawdza się nie tylko w rolach komediowych. Szerokiej publiczności dała się także poznać jako ekscentryczna Effie Trinket w trylogii ?Igrzyska śmierci?. W 2008 roku aktorka zdobyła uznanie krytyki rolą Pierwszej Damy Laury Bush w filmie ?W? wyreżyserowanym przez Olivera Stone?a. Ponadto zagrała dziennikarkę Betty Brant w trzech kolejnych częściach Spider-Mana. Na małym ekranie Banks zdobyła nominację do nagrody Emmy w roku 2011 za kreację w serialu ?Rockefeller Plaza 30?. Pojawiła się także w serialu ?Współczesna rodzina? oraz jako doktor Kim Porter w serialu ?Hoży doktorzy?.

W filmie ?Dzień z życia blondynki?  Banks gra Meghan Miles, dziennikarkę z Los Angeles, której marzeniem jest prowadzenie wiadomości w jednej z czołowych stacji telewizyjnych. Wszystko wywraca się do góry nogami, gdy rzuca ją narzeczony, a dziewczyna traci szansę na awans. Ale od czego są najlepsze przyjaciółki! Ubierają ją w prowokacyjną żółtą sukienkę i organizują szalony wieczór na mieście. Atmosfera najmodniejszego nocnego klubu wszystkim poprawia nastrój i nawet urocza Meghan zaczyna zuchwale flirtować z przystojnym barmanem Gordonem (James Marsden). To, co wydarzyło się następnego dnia, gdy Meghan obudziła się w mieszkaniu Gordona, w zupełnie nie znanej sobie dzielnicy LA, uruchomiło serię niefortunnych zdarzeń. I tak, w jeden dzień, porządna dziewczyna przeżyje kilka mało chwalebnych przygód. Postać Gordona zagrał James Marsden  znany widzom z filmów ?X-Men?, ?Zaczarowana? czy ?27 sukienek?.

?Dzień z życia blondynki? już w kinach

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz