„Dzikie historie” – czarny koń oskarowych nominacji – zmierzą się z „Idą”

 

Dziś ogłoszono nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. ?Dzikie historie? - wybuchowa komedia wyprodukowana przez Pedro Almodovara - zmierzy się z ?Idą? Pawła Pawlikowskiego w oskarowym pojedynku w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Oba tytuły konkurować będą ze świeżym zdobywcą Złotego Globu ?Lewiatanem? Andrieja Zwiagnicewa oraz gruzińskimi ?Mandarynkami? i filmem ?Timbuktu? z Mauretanii.

W kategorii Najlepszy Dokument nominowany został ? znany już polskim widzom ? film ?Szukając Vivian Maier?, opowiadający niewiarygodną historię wybitnie uzdolnionej i bardzo tajemniczej fotografki. Jego konkurenci ? Citizenfour, Last Days of Vietnam, The Salt of the Earth oraz Virunga ? jak na razie nie trafiły do polskich kin.

Uroczystość wręczenia Oscarów odbędzie się 22 lutego 2015 roku.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=5dNIsrrf_rw[/youtube]

Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą ?dość!? i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. ?Dzikie historie? ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla (?Babel?), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak ?Pulp Fiction? wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz