„Dziewczyny inne niż wszystkie” – film dla wszystkich kobiet!

?Dziewczyny inne niż wszystkie? reż. Esa Illi. Film powstał na podstawie video-pamiętników prowadzonych przez fińskie nastolatki i opowiada o radzeniu sobie z brutalnością życia i o tym, że czasami warto mieć ?grubą skórę?. To historia czterech dziewczyn z Helsinek, które przez rok nagrywają prowokacyjne filmowe pamiętniki.

Otrzymał nagrodą Nagrodę Jury Dziecięcego na Dniach Filmu Nordyckiego w Lubece. W Polsce pokazywany na Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu.

Jessica, Aino, Taru i Jenny stoją u progu dojrzałości. Przyjaźnią się, ale każda zmaga się z własnymi problemami. Aby nie poddać się rozpaczy, każda z nich musi odnaleźć w sobie siłę. Prowadzą prowokacyjny video-pamiętnik, w którym przedstawiają swoje problemy i radości. Fabuła filmu oparta jest na autentycznych wydarzeniach. Jessica zakochuje się w przystojnym Węgrze i mimo ostrzeżeń przyjaciółek i matki, wyjeżdża za ukochanym do Wilna? tylko po to, by zostać porzuconą na lotnisku. ?Wszystko byłoby idealnie, gdybym nie była taka głupia?? Aino nie może zaakceptować swojego wyglądu i kompleksy zajada czekoladkami. Nawet nie zauważa szkolnego adoratora, który zakochuje się w niej po uszy. ?Patrząc w lustro, widzę oko, rękę, ale nie mogę zaakceptować całości. Dlaczego ktoś inny miałby to zrobić?. Taru zachodzi w ciążę, jednak jej chłopak nie wydaje się być najlepszym kandydatem na ojca. Sama również musi poznać samą siebie, zanim podejmie odpowiednią decyzję. ?Miałam być jak Kate Moss i umrzeć przed 30-tką. Gdybym tylko nie była trochę w ciąży?? Jenny boryka się z samotnością i niezrozumieniem. Jej przyjaciółka nie odwzajemnia jej uczuć. ?Tutaj nie życie jest wredne. Moja najlepsza przyjaciółka powinna zrozumieć, że ją kocham. A może powinnam być jak wszyscy? Kto tu oszalał? Świat czy ja??.

Dziewczyny inne niż wszystkie plakat

?Dziewczyny inne niż wszystkie? w kinach 15 lipca 2016

Źródło: informacja prasowa


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz