Dziewczyna z tatuażem nagrodzona w Cannes

Rooney Mara olśniła jury 68. festiwalu filmowego w Cannes ? za rolę Therese w filmie ?Carol? Todda Haynesa otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki.  ?Mara jest w "Carol" równie fascynująca jak w "Dziewczynie z tatuażem" i wydaje się być wprost stworzona do roli kobiety jednocześnie nad wiek mądrej i naiwnej, ostrożnej lecz gotowej walczyć o to, czego pragnie w życiu ? pisze ?Variety?.

Mara jest istnym objawieniem, nadając Teresie subtelnie magiczny rys, który sprawia, że słowa, jakimi określa ją Carol, czyli "z innego wymiaru" brzmią jeszcze bardziej przekonująco. Rzeczywiście ma w sobie coś z istoty nieziemskiej? ? dodaje Indiewire. ?Naiwna kochanka (Mara) kradnie większość scen filmu, nie cofając się ani na krok przed czujnym (lecz nigdy nachalnym) okiem kamery Eda Lachmana. Zabieg ten ma pokazać jej rozpaczliwą próbę udowodnienia, iż pod względem emocjonalnym jest równorzędną partnerką swojej udręczonej zakochanej? ? pisze The Little White Lies.

?Carol? opowiada historię miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX wieku. Dziewiętnastoletnia Teresa (Mara) pracuje w luksusowym domu towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol ? niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia, będzie naprawdę wysoka.

Film ?Carol? zachwycił krytyków, którzy pisali, że to ?ponadczasowa historia miłosna, która przyciąga widza z magnetyczną siłą? (The Play), ?to film wyjątkowy w każdym calu? (Awards Daily), ?wybitny od pierwszego do ostatniego kadru? (Total Film) ?koktajl, od którego kręci się w głowie? (The Guardian).

?Haynes pokazał niezwykle poruszający romans, który jednocześnie jest wnikliwą analizą dynamiki władzy i kontroli.? ? dodał Sight and Sound. 30-letnia Rooney Mara zachwycała już wcześniej widzów w ?Dziewczynie z tatuażem?, gdzie u boku Daniela Craiga zagrała charyzmatyczną hakerkę - Salander. Później dała się poznać w filmie ?Ona? w reżyserii Spike?a Jonze?a, gdzie wcieliła się we wrażliwą Catherine. W filmie ?Carol? Mara zagrała u boku doskonałej Cate Blanchett.

W polskich kinach w styczniu 2016 r.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz